оп
07.12.2018 | 12:00

Учора, 06 грудня, на базі Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості відбулась планова спільна нарада між Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, Фортечним відділом державної виконавчої служби міста Кропивницький Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області та Кіровоградським обласним центром зайнятості.

Під час наради обговорювався стан виконання судових рішень, прийнятих на користь центру зайнятості за виконавчими документами, що знаходяться на примусовому виконанні у Фортечному відділі державної виконавчої служби міста Кропивницький Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

Так, на час проведення наради на виконанні знаходиться 40 виконавчих документів про стягнення заборгованості на користь центру зайнятості, більшість з яких неодноразово зверталися на примусове виконання. Усі виконавчі провадження відкрито, юристами центру зайнятості спільно з виконавчою службою здійснюються відповідні дії, що передбачені Законом України «Про виконавче провадження». Частина виконавчих документів виконуються завдяки стягненню заборгованості з пенсії та заробітної плати боржників, деякі боржники самостійно здійснюють оплату боргу. Проте, є певна категорія боржників, з яких дуже складно здійснити стягнення: як правило це юридичні особи, які протягом тривалого часу вже є не діючими та у яких відсутні кошти і майно, на які можливо звернути стягнення, тощо.

За словами начальника юридичного відділу обласного центру зайнятості Сіми Чубар, проведення таких нарад та плідна співпраця спеціалістів обох структур сприяє налагодженню роботи в напрямку фактичного виконання виконавчих документів, про що свідчить збільшення відсотку фактичного стягнення заборгованості на користь центру зайнятості в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За результатами наради визначені напрямки взаємодії та підвищення її ефективності, спрямованої на повне виконання судових рішень, а саме: вирішено запланувати спільні виїзди за місцем проживання боржників, здійснити перевірку наявності закордонних паспортів з метою направлення подання до суду про обмеження виїзду за кордон боржника тощо.

 

В. Смолькіна, провідний юрисконсульт юридичного відділу Кіровоградського обласного центру зайнятості