Вишукані фасади та інтер’єри будинків, облицьовані плитками, оздоблені різнокольоровими візерунками, є витвором майстерності лицювальника-плиточника.

Лицювальник-плиточник під час зведення споруд виконує комплекс робіт, зокрема штукатурні, лицювальні, столярні, малярні, шпалерні, склярські. У процесі роботи він сортує матеріали; підбирає плитку за сортом, розміром, кольором; готує поверхні (очищує, обезжирює та промиває їх), а також необхідні розчини, сухі суміші; натягує металеві сітки тощо.

Тож лицювальник-плиточник повинен знати: види та основні властивості матеріалів, які використовуються у роботі; склад розчинів, мастик, способи та технологію їх приготування і застосування; причини виникнення браку під час лицювальних робіт, заходи щодо його попередження та усунення;  прийоми і  методи раціонального використання матеріальних ресурсів; знання будівельних норм і правил виробництва та виконання оздоблювальних робіт.

Лана професія висуває до робітника певні вимоги, знання з фізики, хімії, креслення, математики.

Людина, яка обрала цю професію, повинна бути психічно та фізично здоровою, мати гарний окомір, зорове сприйняття, розвинений художній смак.

Професію лицювальника-плиточника можна набути в професійно-навчальних закладах, навчально-виробничих комбінатах, а також шляхом індивідуального навчання безпосередньо на виробництві, зокрема за сприяння  служби зайнятості.