У рамках Декади сприяння зайнятості людей з інвалідністю, що триває наразі на Кіровоградщині, фахівці служби зайнятості проводять низку заходів, аби привернути увагу громадськості до цієї категорії громадян та побудувати інклюзивне середовище, спрямоване на забезпечення сприятливих умов для реалізації права громадян з інвалідністю на соціальний захист та працю.

Тож днями у приміщенні Долинського управління Кропивницької філії відбулась нарада за участі соціальних партнерів, діяльність яких пов’язана із забезпеченням соціального захисту учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей. Серед них: представники Долинського відділу з питань призначення та виплати допомог Управління соціального захисту населення Кропивницької районної військової адміністрації, сектору «Долинське бюро правової допомоги» Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, міського центру соціальних служб, сектору ветеранського простору відділу соціального захисту населення міської ради, психологи та юрисконсульт.

Серед розглянутих питань було й питання реалізації права учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та членами їх сімей на працю та цільові державні програми, які пропонує Державна служба зайнятості. Це питання розкрила начальниця Долинського управління Марина Соловйова.

Структуровано, з використанням мультимедійної презентації Марина Соловйова розкрила активні програми сприяння зайнятості населення та механізми підтримки роботодавців, які створюють нові робочі місця та облаштовують робочі місця працевлаштованих осіб з інвалідністю. Насамперед присутні були коротко ознайомлені з порядками, що регулюють отримання роботодавцями компенсацій, зокрема з процедурними питаннями надання зазначених відшкодувань.

Марина Соловйова повідомила присутніх, що Державна служба зайнятості, підтримуючи сучасні тенденції з розвитку електронного урядування, впровадила нові електронні сервіси із надання соціальних послуг клієнтам з використанням інтернет-технологій. 

Насамкінець стейкхолдери напрацювали спільні завдання, серед яких:

- налагодження комунікацій з новими та актуалізація існуючої практики співпраці державних, комунальних та громадських установ для об’єднання зусиль у напрямку комплексного забезпечення соціальних послуг людям з інвалідністю, зокрема особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей;

- активізація та підвищення ефективності взаємодії соціальних партнерів та партнерських організацій задля підвищення рівня надання послуг ветеранам із соціальної адаптації та психологічної підтримки за підходом кейс-менеджменту;

- вжиття заходів щодо залучення психологічної служби та інших організацій, які опікуються проблемами ветеранів або процесами їхньої інтеграції у мирне життя, до проведення з ними роботи щодо формування конструктивних настанов до легальної зайнятості та/або професійного навчання;

- сприяння ветеранам, зокрема особам з інвалідністю внаслідок війни, у реалізації ними права на отримання мікрогрантів для створення нового або підтримки діючого бізнесу, ваучерів на навчання та участі в інших активних програмах зайнятості населення.

Наради, що організовують фахівці Долинського управління Кропивницької філії обласного центру зайнятості, – це завжди конструктивний діалог. Усі сторони готові до співпраці і дієвих комунікацій. Питання соціального захисту учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей – головне завдання установ, що реалізують державну соціальну політику.

Анонс/Подія: 
Подія