Часто батьки занепокоєні тим, що їхні діти не можуть визначитися з вибором професії, їх нічого не цікавить або цікаво все, вони нічого не хочуть і т.д.

Молоді люди, обираючи професію, дуже часто почуваються невпевнено, проявляють надмірну обережність, бояться помилитися і прийняти неправильне рішення. Однак, через острах можна відмовитися від улюбленого напрямку, захоплення і обрати хибний шлях. Та, насправді, якщо розвіяти усі побоювання, не обмежувати себе, то вибір є!

08.11.2022

Перед тим, як відправлятися в подорож до професійного успіху, візьми з собою знання «ФОРМУЛУ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ», яка в загальному вигляді показує первинний алгоритм прийняття оптимального рішення і буде тобі орієнтиром:

10.08.2022

Вибір професії в умовах стрімких змін – це складний і відповідальний крок. Якщо в минулому столітті професія була на все життя, то сьогодні не варто фокусуватися на одній професії, а одразу розглянути декілька і обрати спеціалізацію на перехресті галузей, бо за цим – майбутнє.

15.04.2022

Якщо ти навчаєшся у старших класах, то перед тобою вже постали питання щодо майбутнього, що робити після школи, на кого піти навчатися, де навчатися? Ці питання не прості, вони викликають різні переживання – від цікавості до роздратування (психологічні дослідження показують, що у випускному класі 60-90% учнів відчувають тривогу та страх з приводу необхідності визначатися у професійному напрямі).

14.03.2022

Темперамент і професія

        Для того, щоб знайти своє місце у світі професій, необхідно враховувати дуже багато особливостей своєї натури. Одна з них -  темперамент. Деякою мірою він впливає і на розвиток здібностей, особливо тих, які пов’язані з рухами, увагою, здатністю переключатись з одного типу діяльності на інший. Існує чотири типи темпераменту:

07.02.2022

«Вік живи – вік учись» – ця народна мудрість актуальна і в наш час. Бажаєте бути конкурентоспроможним на сучасному ринку праці? Доведеться підвищувати свою кваліфікацію, а інколи й опановувати нову професію.

В умовах сьогодення для багатьох людей це шанс вирішення проблеми працевлаштування.

03.10.2022

Якою буде моя майбутня професія? Яку професію обрати, щоб бути успішним після закінчення навчання? Рано чи пізно такі питання ставить собі майже кожен випускник.

15.06.2022

Втрата роботи через війну та неможливість її виконувати змушує українців шукати альтернативні шляхи  до опанування нових професій. Потужну допомогу у цьому надають освітні проєкти, які створили безкоштовний доступ до власних ресурсів: онлайн-платформ, мобільних додатків, курсів, практикумів з багатьох напрямків діяльності. Комп’ютерні, айтішні, дизайнерські, з вивчення мов або такі, що допоможуть відкрити в собі фотографа, художника та навіть слюсаря. 

Зібрали для вас добірку безкоштовних курсів для освоєння нових професій.

08.04.2022

Сьогодні служба зайнятості є платформою з надання широкого спектру послуг, зокрема й через електронні сервіси, які допоможуть кожному користувачу оцінити власні здібності та навички, розвинути їх або отримати ті, які необхідні для вдалого працевлаштування:

«Освітній портал державної служби зайнятості» (https://skills.dcz.gov.ua/)

Навчальні матеріали та відеокурси, що розміщені на онлайн-сервісі, орієнтовані на розвиток компетенцій безробітних і працевлаштованих, роботодавців і фахівців державної служби зайнятості.

18.02.2022

Справити сприятливе враження про себе і переконати потенційного керівника в тому, що ви саме та людина, яка може справитися із запропонованою роботою, найкраще допоможе резюме. Це своєрідний рекламний документ, у якому ви маєте описати усі свої достоїнства, і чим краще це зробите, тим більше у вас буде шансів привернути увагу до своєї кандидатури.

Користь резюме полягає ще й у тому, що складаючи його, ви впорядковуєте власні уявлення про себе, як про спеціаліста. Це дійсно необхідно для досягнення успіху.

11.01.2022