Перед тим, як відправлятися в подорож до професійного успіху, візьми з собою знання «ФОРМУЛУ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ», яка в загальному вигляді показує первинний алгоритм прийняття оптимального рішення і буде тобі орієнтиром:
Ким я можу бути
Часто батьки занепокоєні тим, що їхні діти не можуть визначитися з вибором професії, їх нічого не цікавить або цікаво все, вони нічого не хочуть і т.д.
Молоді люди, обираючи професію, дуже часто почуваються невпевнено, проявляють надмірну обережність, бояться помилитися і прийняти неправильне рішення. Однак, через острах можна відмовитися від улюбленого напрямку, захоплення і обрати хибний шлях. Та, насправді, якщо розвіяти усі побоювання, не обмежувати себе, то вибір є!
Якою буде моя майбутня професія? Яку професію обрати, щоб бути успішним після закінчення навчання? Рано чи пізно такі питання ставить собі майже кожен випускник.
Втрата роботи через війну та неможливість її виконувати змушує українців шукати альтернативні шляхи до опанування нових професій. Потужну допомогу у цьому надають освітні проєкти, які створили безкоштовний доступ до власних ресурсів: онлайн-платформ, мобільних додатків, курсів, практикумів з багатьох напрямків діяльності. Комп’ютерні, айтішні, дизайнерські, з вивчення мов або такі, що допоможуть відкрити в собі фотографа, художника та навіть слюсаря.
Зібрали для вас добірку безкоштовних курсів для освоєння нових професій.
Сьогодні служба зайнятості є платформою з надання широкого спектру послуг, зокрема й через електронні сервіси, які допоможуть кожному користувачу оцінити власні здібності та навички, розвинути їх або отримати ті, які необхідні для вдалого працевлаштування:
«Освітній портал державної служби зайнятості» (https://skills.dcz.gov.ua/)
Навчальні матеріали та відеокурси, що розміщені на онлайн-сервісі, орієнтовані на розвиток компетенцій безробітних і працевлаштованих, роботодавців і фахівців державної служби зайнятості.
Полтавський військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут чекає відповідальних, патріотичних та сумлінних.
У 2023 році вступ на навчання цивільної молоді здійснюється за результатами національного мультипредметного тесту або вступних іспитів, обраних на власний розсуд вступника (українська мова, математика; та один предмет на вибір: фізика або історія України).
За якими спеціальностями здійснюється підготовка:
«Вік живи – вік учись» – ця народна мудрість актуальна і в наш час. Бажаєте бути конкурентоспроможним на сучасному ринку праці? Доведеться підвищувати свою кваліфікацію, а інколи й опановувати нову професію.
В умовах сьогодення для багатьох людей це шанс вирішення проблеми працевлаштування.
Вибір професії в умовах стрімких змін – це складний і відповідальний крок. Якщо в минулому столітті професія була на все життя, то сьогодні не варто фокусуватися на одній професії, а одразу розглянути декілька і обрати спеціалізацію на перехресті галузей, бо за цим – майбутнє.
Якщо ти навчаєшся у старших класах, то перед тобою вже постали питання щодо майбутнього, що робити після школи, на кого піти навчатися, де навчатися? Ці питання не прості, вони викликають різні переживання – від цікавості до роздратування (психологічні дослідження показують, що у випускному класі 60-90% учнів відчувають тривогу та страх з приводу необхідності визначатися у професійному напрямі).
Темперамент і професія
Для того, щоб знайти своє місце у світі професій, необхідно враховувати дуже багато особливостей своєї натури. Одна з них - темперамент. Деякою мірою він впливає і на розвиток здібностей, особливо тих, які пов’язані з рухами, увагою, здатністю переключатись з одного типу діяльності на інший. Існує чотири типи темпераменту: