На  час дії воєнного стану роботодавці (резиденти Дія Сіті) можуть отримувати роботи (послуги), які виконуються (надаються) гіг-спеціалістами з числа іноземців та осіб без громадянства за гіг-контрактами, без отримання дозволу Державної служби зайнятості на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні. Це передбачено пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68.

28.09.2023

Ні, не потрібен.

Це передбачено пунктом 8 частини 6 статті 42 Закону України “Про зайнятість населення” – без дозволу Державної служби зайнятості здійснюється працевлаштування працівників іноземних представництв, які зареєстровані на території України в установленому законодавством порядку.

15.09.2023

Ні, не потрібен.

Нагадаємо, що дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) –  документ, який надає право роботодавцю тимчасово використовувати працю іноземця у порядку, встановленому законодавством України, або добровільно отриманий резидентом Дія Сіті для укладення гіг-контракту з іноземцем. Це врегульовано статтею 1 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”.

29.08.2023

Квоту імміграції на 2023 рік встановлено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2023 року № 111-р.

Для Кіровоградської області квота складає 133 особи, з них 40 одиниць для висококваліфікованих спеціалістів і робітників, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України.

03.08.2023

Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України видається в паперовій формі.

Зразок бланка дозволу на застосування праці  іноземців та осіб без громадянства в Україні та його технічний опис (бланк дозволу є паперовим аркушем форматом А5)  затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68.

15.02.2023

На початку нагадаємо, що відповідно до статті 42 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці) на території України на підставі дозволів, що видаються регіональними центрами зайнятості. Для оформлення дозволу роботодавець подає відповідний комплект документів, у тому числі проєкт трудового договору (роботодавець зобов’язаний укласти з іноземцем трудовий договір не пізніш як за 90 календарних днів з дати видачі дозволу).

07.09.2023

Ні, не можуть.

Іноземці та особи без громадянства (далі – іноземці) не можуть призначатися на посаду або займатися трудовою діяльністю, якщо, згідно із законодавством, призначення на відповідну посаду або провадження відповідного виду діяльності пов’язане з належністю до громадянства України. Це врегульовано  ч.5 ст. 42 Закону України “По зайнятість населення”.

07.08.2023

Так, передбачена.

Це врегульовано частиною 5 статті 53 Закону України “Про зайнятість населення”. Штрафні санкції застосовуються до роботодавців у таких випадках: 

01.08.2023

Законодавство про зайнятість населення визначає, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволів, що видаються територіальними органами Державної служби зайнятості.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68 (набрала чинності 28 січня 2023 року) затверджено зразок бланка дозволу на застосування праці  іноземців та осіб без громадянства в Україні. Цією ж постановою затверджено технічний опис вказаного бланку.

02.02.2023