Перелік документів, що подаються роботодавцем для отримання в Державній службі зайнятості дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства (далі - іноземець), визначено в статті 42-2 Закону України «Про зайнятість населення». Цей перелік залежить від категорій іноземців. Так, аби отримати дозвіл для іноземця, що є внутрішньокорпоративним цесіонарієм, подаються наступні документи:

02.12.2022

Нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ознайомитись із текстом Закону можна на парламентській вебсторінці) визначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати. Наразі, розмір єдиного внеску складає 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

30.11.2022

Так, може.

Відповідно до частини 6 статті 42-9 Закону України «Про зайнятість населення» https://cutt.ly/AM1KUse (далі - Закон) роботодавець після усунення підстав для відмови у видачі дозволу має право повторно подати документи. Водночас слід враховувати, що у разі відмови у видачі дозволу подані роботодавцем документи повертаються йому (після надходження до регіонального центру зайнятості заяви).

28.11.2022

Процедурні питання взаємодії роботодавців та обласного центру зайнятості (далі - ОЦЗ) у сфері видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства регулюються нормами Закону України «Про зайнятість населення» (далі – Закон, із змінами, у тому числі внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном»).

24.11.2022

У разі втрати дозволу на застосування праці іноземця роботодавець повідомляє про це регіональний центр зайнятості, який видав такий дозвіл.

22.11.2022

Так, можуть.

Законом України «Про зайнятість населення» передбачено, що праця  іноземців та осіб без громадянства може застосовуватися без дозволів на застосування праці іноземців в Україні на посадах за сумісництвом в одного роботодавця. Строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не має перевищувати строку дії дозволу за основним місцем роботи.

01.12.2022

Правові підстави для скасування дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) визначені у частині 2 статті 42-10 Закону України «Про зайнятість населення» https://cutt.ly/nM1105Y

З 15 жовтня 2022 року ця частина доповнена трьома новими пунктами.

Це:

29.11.2022

Так, може.

Законом України «Про зайнятість населення»  https://cutt.ly/eMCxLG0 передбачена можливість прийняття як позитивних рішень щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, так і негативних. Водночас  рішення про відмову у видачі дозволу має містити перелік та опис підстав (обґрунтування) для відмови. Відмова у видачі дозволу з підстав, не передбачених статтею 42-9 вказаного Закону, не допускається.

25.11.2022

Так, може.

Вказане не потребує оформлення нового дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства. Але водночас потрібно внести зміни до дозволу.

Процедура внесення зміни визначено статтею 42-5 Закону України «Про зайнятість населення». Подається заява та копія трудового договору (контракту) в новій редакції (копія додаткової угоди про внесення змін до трудового договору).

21.11.2022