Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України видається в паперовій формі.

Зразок бланка дозволу на застосування праці  іноземців та осіб без громадянства в Україні та його технічний опис (бланк дозволу є паперовим аркушем форматом А5)  затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68.

15.02.2023

Ні, не потрібен.

Нагадаємо, що нормами законодавства про зайнятість населення визначено, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) на підставі дозволів, що видаються державною службою зайнятості. Після отримання дозволу роботодавець має вирішити питання про оформлення для іноземця посвідки на тимчасове проживання. Також роботодавець має вирішувати інші питання як приймаюча сторона щодо іноземця.

12.01.2023

Так, можуть.

Одним із способів подання документів для отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства є подання їх через центр надання адміністративних послуг.  Це передбачено нормою статті 42-2 Закону України "Про зайнятість населення".

30.12.2022

Так, можуть.

Законом України «Про зайнятість населення» передбачено, що праця  іноземців та осіб без громадянства може застосовуватися без дозволів на застосування праці іноземців в Україні на посадах за сумісництвом в одного роботодавця. Строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не має перевищувати строку дії дозволу за основним місцем роботи.

01.12.2022

Законодавство про зайнятість населення визначає, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволів, що видаються територіальними органами Державної служби зайнятості.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68 (набрала чинності 28 січня 2023 року) затверджено зразок бланка дозволу на застосування праці  іноземців та осіб без громадянства в Україні. Цією ж постановою затверджено технічний опис вказаного бланку.

02.02.2023

Так, змінилась.

На початку нагадаємо, що 15 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном”, яким, серед іншого, внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення”.

30.01.2023

Розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства визначений у статті 42-4 Закону України «Про зайнятість населення». Він залежить від строку дії дозволу.

Так, за видачу дозволу на строк від 6-ти місяців до 1-го року включно розмір плати складає 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подано документи (далі - прожитковий мінімум для працездатних осіб).

03.01.2023

Перелік документів, що подаються роботодавцем для отримання в Державній службі зайнятості дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства (далі - іноземець), визначено в статті 42-2 Закону України «Про зайнятість населення». Цей перелік залежить від категорій іноземців. Так, аби отримати дозвіл для іноземця, що є внутрішньокорпоративним цесіонарієм, подаються наступні документи:

02.12.2022

Нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ознайомитись із текстом Закону можна на парламентській вебсторінці) визначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати. Наразі, розмір єдиного внеску складає 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

30.11.2022