За інформацією, розміщеною в мережі Інтернет, 17 січня відзначається Міжнародний день наставництва. Наставництво має різні напрямки. Напевно, для більшості наших громадян наставництво пов’язане зі здобуттям професійних знань, особливо щодо напрямку робітничих професій.

13.01.2022

Щорічно 10 грудня відзначається День прав людини. Це міжнародне свято започатковане за пропозицією Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи ухвалення саме 10 грудня в 1948 році Загальної декларації прав людини.

Декларація визначає, що кожна людина, серед іншого, має право на працю, на вільний вибір роботи. Також декларація передбачає, що кожна людина має право на освіту. Технічна і професійна освіта повинна  бути загальнодоступною.

09.12.2021

Щорічно, 10 листопада, відзначається Міжнародний день бухгалтера.

Довідково. Зазначену дату було обрано не випадково - 10 листопада 1494 року у Венеції була опублікована книга «Все про арифметику, геометрії і пропорції», автором якої був Лука Пачіолі, який у ній спробував підсумувати знання про математику того часу.

Одна з глав цієї книги називається «Про рахунки та інші записи». Лука Пачіолі описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку.

11.11.2021

Що таке «Довідник безбар’єрності»?

«Довідник безбар’єрності» — це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Це проєкт з відкритим кодом, створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Доступний «Довідник безбар’єрності» за посиланням https://bf.in.ua/

28.10.2021

За ініціативою ООН щорічно першого жовтня відзначається Міжнародний день громадян похилого віку.

Україна як повноправний член ООН підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року відзначає цей день.

Його відзначення покликане привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їхнім життям.

29.09.2021

18 грудня відзначається Міжнародний день мігранта. За ініціативою Генасамблеї ООН у цей день урядові та неурядові організації у всьому світі привертають увагу спільнот до потреб та життєвих ситуацій мігрантів, акцентуючи увагу на важливості дотримання прав людини та основних свобод, а також тій користі, яку мігранти приносять для суспільства.

16.12.2021

У третю неділю листопада, традиційно, відзначається День працівників сільського господарства. З нагоди цього свята у радіопередачі «Правила життя», що вийшла на обласному радіо «Українське Радіо: Кропивницький», радіоведуча Леся Журавська та заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян вели мову про зайнятість сільського населення.

Слід нагадати про те, що в цьому році в області реалізується два проєкти по вивченню ринку праці.

25.11.2021

У радіопередачах «Правила життя», що виходили в ефір на обласному радіо Українське Радіо: Кропивницький,  ми вже надавали інформацію з питань зайнятості за певними професіями та напрямками економічної діяльності. Так, вже вийшли в ефір інформації про окремі питання зайнятості бджолярів та будівельників.

31 жовтня відзначається день автомобіліста. Тож, напередодні свята мова йшла про зайнятість працівників автомобільного транспорту.

У студії Леся Журавська та Богдан Стоян.

28.10.2021

Напередодні Дня захисників і захисниць України у радіопередачі «Правила життя», що вийшла в ефір на обласному радіо Українське Радіо: Кропивницький, мова йшла про соціальні послуги, які надаються в державній службі зайнятості учасникам АТО/ООС, та взаємодію центрів зайнятості з державними установами та неурядовими організаціями при наданні таких послуг.

У студії – Леся Журавська та Богдан Стоян.

13.10.2021

Під егідою ЮНЕСКО в більш ніж 50 країнах світу щорічно з 11 до 17 вересня проводиться тиждень освіти дорослих. Міжнародна ініціатива підтримана і в Україні.

Цей тиждень є тижнем освітнього зростання, спрямованого на розширення пізнавальних процесів у суспільстві, особисте вдосконалення. Мета проведення тижня – підкреслити важливість навчання впродовж життя.

16.09.2021