Вирішення питань зайнятості зареєстрованих безробітних належить до головних завдань державної служби зайнятості.

Нещодавно державна служба зайнятості отримала ще один механізм вирішення питань зайнятості безробітних. Стосується він членів малозабезпечених сімей.  Мова йде про допомогу на здобуття економічної самостійності малозабезпечених сімей.

24.02.2022

Січень – один з місяців, який надзвичайно наповнений святами.

Але є в січні один «святковий» день, який не так відомий, як Новий рік, це – Всесвітній день безробітних, який відзначається 28 січня. Це «свято» створене для привернення уваги до проблем безробіття.

Коли чуєш назву День безробітних, складається враження, що потрібно вітати тих, хто не хоче працювати, або тих, хто не може знайти роботу. Це зовсім не так.

27.01.2022

18 грудня відзначається Міжнародний день мігранта. За ініціативою Генасамблеї ООН у цей день урядові та неурядові організації у всьому світі привертають увагу спільнот до потреб та життєвих ситуацій мігрантів, акцентуючи увагу на важливості дотримання прав людини та основних свобод, а також тій користі, яку мігранти приносять для суспільства.

16.12.2021

У третю неділю листопада, традиційно, відзначається День працівників сільського господарства. З нагоди цього свята у радіопередачі «Правила життя», що вийшла на обласному радіо «Українське Радіо: Кропивницький», радіоведуча Леся Журавська та заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян вели мову про зайнятість сільського населення.

Слід нагадати про те, що в цьому році в області реалізується два проєкти по вивченню ринку праці.

25.11.2021

У радіопередачах «Правила життя», що виходили в ефір на обласному радіо Українське Радіо: Кропивницький,  ми вже надавали інформацію з питань зайнятості за певними професіями та напрямками економічної діяльності. Так, вже вийшли в ефір інформації про окремі питання зайнятості бджолярів та будівельників.

31 жовтня відзначається день автомобіліста. Тож, напередодні свята мова йшла про зайнятість працівників автомобільного транспорту.

У студії Леся Журавська та Богдан Стоян.

28.10.2021

У січні 2022 року набули чинності зміни до Закону України “Про рекламу”, які передбачають посилення заходів щодо недопущення дискримінаційної реклами за ознаками статі. Тож у радіопередачі «Правила життя», що вийшла в ефір 9 лютого на обласному радіо «Українське радіо: Кропивницький», радіоведуча Леся Журавська та заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян говорили про захист шукачів роботи від проявів дискримінації у сфері зайнятості населення – як за ознаками статі, так і за іншими ознаками.

10.02.2022

За інформацією, розміщеною в мережі Інтернет, 17 січня відзначається Міжнародний день наставництва. Наставництво має різні напрямки. Напевно, для більшості наших громадян наставництво пов’язане зі здобуттям професійних знань, особливо щодо напрямку робітничих професій.

13.01.2022

Щорічно 10 грудня відзначається День прав людини. Це міжнародне свято започатковане за пропозицією Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи ухвалення саме 10 грудня в 1948 році Загальної декларації прав людини.

Декларація визначає, що кожна людина, серед іншого, має право на працю, на вільний вибір роботи. Також декларація передбачає, що кожна людина має право на освіту. Технічна і професійна освіта повинна  бути загальнодоступною.

09.12.2021

Щорічно, 10 листопада, відзначається Міжнародний день бухгалтера.

Довідково. Зазначену дату було обрано не випадково - 10 листопада 1494 року у Венеції була опублікована книга «Все про арифметику, геометрії і пропорції», автором якої був Лука Пачіолі, який у ній спробував підсумувати знання про математику того часу.

Одна з глав цієї книги називається «Про рахунки та інші записи». Лука Пачіолі описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку.

11.11.2021

Що таке «Довідник безбар’єрності»?

«Довідник безбар’єрності» — це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Це проєкт з відкритим кодом, створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Доступний «Довідник безбар’єрності» за посиланням https://bf.in.ua/

28.10.2021