Створення умов для забезпечення життєво-важливих потреб та законних інтересів населення – одне з головних завдань органів місцевого самоврядування. Їх працівникам доводиться розглядати чимало питань, серед найважких – соціальні, вирішуючи які необхідно зберегти психічне здоров'я та знайти внутрішню сили боротися зі стресами та переживаннями місцевих мешканців у т.ч.

На допомогу цьому приходить Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською та яка має на меті допомогти українцям знайти джерело сили у складні часи, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть їм дбати про свій внутрішній стан. Державна служба зайнятості доєднується до цієї програми і проводить низку тренінгів «Ментальне здоров’я», під час яких знайомить учасників з основами психологічної підтримки клієнтів за досвідом Ізраїльської коаліції травми, методами подолання травматичних подій і знаходження ресурсу для відновлення. Ці тренінги проходять не лише для безробітних, а й працівників установ.

Що таке стрес і навіщо він потрібен, як він впливає на наше здоров’я, як долати життєві кризи, надзвичайні ситуації, як зрозуміти, що ти перебуваєш у стресі  і чи тобі потрібна допомога, і як навчитися піклуватися про ментальне здоров’я та радіти найменшому, чому можна порадіти? Про це і не тільки з’ясовували працівники Глодоської сільської ради Новоукраїнського  району разом з психологинею Новоукраїнської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Аллою Калич. 

Фахівчиня запропонувала учасникам тренінгу не відмовлятися від звичних дій та щоденних ритуалів, турбуватися про себе та близьких людей, працювати над відновленням психофізичного стану за допомогою технік «Чотири стихії»

Як зупинити паніку? Що робити, якщо опускаються від тривоги руки? Як допомогти собі і ближньому впоратися зі стресом? Отримати відповіді на ці та багато інших запитань допоможе «Аптечка» швидкої психологічної допомоги, що розміщена на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

«Ці практичні вправи сприяють опануванню  групи технік, які допоможуть кожному на момент сильного стресу та тривожності повернути себе у сьогодення, поліпшити самовідчуття, відновити контроль над власним тілом, знизити вплив стресової події та відновити здатність активно діяти й приймати рішення», - говорить ХТО.  

Якщо ви чи ваші близькі страждаєте на постійну тривожність, спробуйте щоденні вправи й техніки для заспокоєння, перегляньте свій графік — переконайтеся, що достатньо відпочиваєте, повноцінно харчуєтеся, знаходите час для себе. Пам’ятаймо про це та поважаймо одне одного. Тому скористайтесь можливістю отримати нові практичні знання чи необхідну інформацію для збереження свого ментального здоров’я.

 

Анонс/Подія: 
Подія