Про соціальні гарантії учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, мотивування їх до працевлаштування йшлося під час робочої зустрічі, що відбулася у приміщенні Світловодського управління Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

На захід були запрошені представники органів місцевого самоврядування, управління соціального захисту населення міської ради, відділу Олександрійського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також ветеранського хабу.

Представник відділу Олександрійського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки повідомив: «Повертаючись до цивільного життя, як адаптуватися до нього, знають далеко не всі. Після довгих місяців або навіть років у зоні бойових дій адаптація може бути нелегким процесом для ветеранів та їхніх сімей. Військові можуть відчувати психологічний дискомфорт, мати проблеми зі здоров’ям, труднощі з пошуком роботи та свого місця у мирному житті. Це природна ситуація, що відбувається з ветеранами у перший місяць після повернення додому. Тож наше завдання їм допомогти».

Зазначалося, що у Світловодській громаді працює ветеранський хаб – локація, де учасники бойових дій, ветеpани та члени їхніх сімей можуть отримати психологічну та юридичну допомогу, а також допомогу щодо отримання освітніх та медичних послуг тощо.

Начальниця Світловодського управління Олександрійської філії обласного центру зайнятості Лариса Шевченко ознайомила присутніх із ситуацією, що склалася на місцевому ринку праці, проблемами, які виникають при вирішенні питання зайнятості даної категорії осіб та різновидом послуг, що надає служба зайнятості.

Також поінформувала про реалізацію експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, сприяння ветеранам в отриманні грантів для створення та підтримки власного бізнесу, ваучерів на навчання та участі в інших активних програмах сприяння зайнятості.

Під час заходу йшлося й про підвищення якості робочих місць для людей з інвалідністю внаслідок війни та створення для них гідних умов. Зокрема шляхом реалізації урядової програми, головна мета якої – посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю і надати можливість цим громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.

Наостанок стейкхолдери прийшли до висновку, що ефективно налагоджена поінформованість між структурами стане ефективним інструментом реінтеграції учасників бойових дій та осіб з інвалідністю до цивільного життя, а також повернення до професійної діяльності.

Анонс/Подія: 
Подія