Сьогодні, 29 жовтня, у м. Кропивницькому презентували всеукраїнську виставку «Очікування VS Реальність». У заході узяли участь представники державних установ, ГО «Обласний жіночий інформаційний центр», а також Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Відкрила виставку заступник голови облдержадміністрації Світлана Лобанова. Вона повідомила, що сьогодні відбувається презентація пересувної виставки, яка подорожує всією Україною. «З 29 жовтня по 04 листопада ця виставка буде проходити у Кропивницькому, тому жителі та гості міста зможуть ознайомитися з  її експозицією. Виставка підготовлена нашими міжнародними партнерами і спрямована на те, щоб підвищити рівень обізнаності наших громадян щодо потенційної небезпеки нелегального працевлаштування та актуальності таких понять як «Торгівля людьми» та «Експлуатація»», –  поінформувала С. Лобанова.

У виставці знайшли відображення історії постраждалих українців, які, в пошуках кращого життя, приймали, подекуди, пропозиції ненадійних роботодавців і потрапляли до небезпечних ситуацій. Одна із історій розповідає про легальне працевлаштування, яке не виглядало настільки яскраво з самого початку, але через рік наполегливої праці робітник отримав можливість кар’єрного зростання, а отже, інколи, офіційне працевлаштування може виглядати більш складною і менш прибутковою справою, але воно має свої переваги і гарантії.

У своїй промові заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян повідомив, що до компетенції служби зайнятості належать питання попередження торгівлі людьми, у т.ч. числі шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів. Також Б. Стоян запропонував поцікавитись інформацією з питань легального пошуку роботи у країні та за кордоном, що розміщена на веб-сайтах державної служби зайнятості.

 «Кожен з нас повинен підвищувати свою обізнаність з питань протидії торгівлі людьми. А наші громадяни мають приділяти більшу увагу пошукові роботи з гідним розміром заробітної плати не тільки за кордоном, а й у нашій країні. Для цього варто скористатися найбільшими можливостями державної служби зайнятості з пошуку роботи!», – зауважив Б. Стоян.

Кожен відвідувач виставки сьогодні мав можливість поспілкуватись з представниками державних установ, які опікуються цими питаннями та отримати поради щодо того, як подбати про себе та безпеку своїх рідних.

Нагадаємо, що виставка є частиною інформаційної кампанії, що проводиться Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Міністерством соціальної політики України, Міжнародною організацією з міграції, Міжнародною громадською організацією «А21 Україна» для інформування людей про правила безпеки в рамках протидії торгівлі людьми. Офіційне відкриття виставки відбулося у м. Київ 30 липня з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

Анонс/Подія: 
Подія