Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої крани, має розуміти, що задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави! В умовах повномасштабної війни питання ведення роботодавцями соціально відповідального бізнесу як ніколи актуальне і є одним з головних чинників, що сприятиме наближенню Перемоги та розвитку економіки.

Саме для того, аби сформувати у суспільстві розуміння важливості належного оформлення трудових відносин та сплати податків, Державна служба України з питань праці проводить превентивну інформаційну роботу. До цієї роботи долучається і Державна служба зайнятості.

Наприклад, під час перевірок, що проходять у Світловодській громаді, першочергово увага соціальних партнерів приділяється сферам торгівлі та громадського харчування. Днями інспекційною групою у складі фахівців Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці в області, фахівців Світловодського управління Олександрійської філії обласного центру зайнятості та управління економіки, ресурсів та розвитку міста Світловодської міської ради здійснено відвідування більше 30 суб’єктів господарювання.

Під час інспектування обговорюються питання щодо дотримання вимог законодавства про працю, спрямованих на детінізацію зайнятості, важливості легалізації трудових відносин у період воєнного стану, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зосереджується увага на перевагах задекларованої праці для бізнесу, наслідків незадекларованої праці для працівника, для роботодавця та держави в цілому.

Окрім питань легалізації зайнятості, роботодавці під час заходів мають можливість дізнатися чимало корисної для себе інформації щодо:

- особливостей укладення трудового договору;

- змін, що пов’язані з організацією трудових відносин роботодавця з найманим працівником у період дії воєнного стану;

- встановлення та облік робочого часу та відпочинку, оплати праці;

- порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»;

- впровадження нових дієвих компенсаторних механізмів для роботодавців, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних та внутрішньо переміщених осіб, облаштовують місця для працевлаштування осіб з інвалідністю;

- урядових програм, що орієнтовані на розвиток діючого бізнесу та створення нового, інших механізмів, що підвищують якість робочої сили та ін.

Водночас працівники підприємств дізналися про можливості підвищення професійних компетенцій за сприяння служби зайнятості шляхом проходження професійного навчання за ваучером та інші активні програми, що сприяють продуктивній зайнятості. За словами ФОП Мороз Тетяни Савеліївни, проведення заходів, де триває безпосереднє обговорення питань, з якими зустрічаються роботодавці у практичній діяльності, зокрема щодо змін, які запроваджуються у період воєнного стану у сфері трудових відносин, є сьогодні вкрай важливим.

«Незважаючи на зайнятість роботодавців, спілкування з фахівцями, що реалізують державну політику зайнятості населення, регулювання трудових відносин, нічим не заміниш. Це робота на упередження ймовірних помилок, що сприяє веденню соціально відповідального бізнесу, це крок вперед до підвищення рівня економічної активності, а також крок, що наближає нас до Перемоги!» – підкреслює пані Тетяна.

Ви роботодавець і у вас є питання сфери зайнятості? Контакти тут http://surl.li/eghis

Про зміни трудового законодавства під час воєнного стану на сайті Держпраці https://cutt.ly/tZOfZvZ та інформаційному вебпорталі Держпраці https://pratsia.in.ua

Анонс/Подія: 
Подія