У першу неділю вересня щорічно відзначається День підприємця. Тому у радіопередачі «Правила життя», що вийшла в ефір на обласному радіо «Українське Радіо: Кропивницький», йшлося про підтримку служби зайнятості підприємницької ініціативи безробітних та сприяння розвитку підприємництва. У студії – Леся Журавська та Богдан Стоян.

Підтримка має декілька напрямків. Зокрема, вона стосується надання консультаційної та фінансової допомоги.

Консультаційна допомога надається шляхом розміщення відповідної інформації в мережі Інтернет та надання консультацій у спеціалізованих консультаційних пунктах.

Щодо вебресурсів рекомендуємо користуватись порталом “Дія. Цифрова освіта”, де наразі створено дві рубрики “Підприємництво” та “Для бізнесу і стартапів”.

На інтернет-сторінці Державного центру зайнятості у рубриці “Освітній портал” розміщені відеокурси “Генеруй бізнес-ідею. Розпочни власний бізнес” та “Як відкрити власну справу: бджільництво”.

Щодо консультаційної підтримки слід наголосити, що при кожному базовому центрі зайнятості та філії обласного центру діють консультаційні пункти з підтримки підприємництва.

До цих пунктів можуть звертатись як особи, які бажають відкрити власну справу, так і ті, хто вже зареєстрований як підприємець.

Рекомендуємо також користуватись підтримкою регіональної торгово-промислової палати, яка надається через центр інформаційної підтримки бізнесу.

Якщо вести мову про фінансову підтримку, то слід її розділити на підтримку організації діяльності та підтримку провадження діяльності.

Підтримка організації підприємницької діяльності стосується одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації зареєстрованими безробітними підприємницької діяльності.

Про одноразову виплату допомоги ми вже говорили в наших передачах. Зазначимо, що в поточному році фінансовий ресурс для її виплати вкрай обмежений.

Тому охочих розпочати власний бізнес додатково орієнтуємо на можливості проєктів, що фінансуються міжнародними організаціями та з місцевих бюджетів.

Підтримка провадження діяльності стосується підтримки створення нових робочих місць та надання фінансової допомоги в інших питаннях.

Щодо нових робочих місць варто зауважити, що, у разі їх створення та прийому на них громадян з числа зареєстрованих безробітних, роботодавцям може  компенсуватися сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Також можуть компенсуватися витрати роботодавців на оплату праці прийнятих на роботу безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

Роботодавцям, які створили нові робочі місця та працевлаштували працівників з розміром заробітної плати не менш як три мінімальні заробітні плати, можуть компенсуватися фактичні витрати у розмірі половини суми нарахованого єдиного внеску.

Підтримку підприємництву надає також Регіональний фонд підтримки підприємництва у Кіровоградській області.

Фінансова допомога надається на зворотній та безповоротній основах.

На зворотній основі надаються безвідсоткові прямі інвестиції суб’єктам малого та середнього підприємництва у безготівковій формі на впровадження бізнес-проєктів. Допомога надається терміном до трьох років.

На безповоротній основі здійснюється повна або часткова компенсація відсотків за кредитами, отриманими у банківських установах для впровадження бізнес-проєктів.

Наданню допомоги передує відбір бізнес-проєктів, які передбачають створення нових робочих місць та відповідають пріоритетним напрямам регіонального розвитку.

Також нагадаємо, що в країні діє державна програма “Доступні кредити 5 – 7 – 9%”. Вона реалізується за трьома компонентами – компенсацією процентів, кредитними гарантіями та антикризовими заходами.

Ці заходи запроваджені під час дії карантину та протягом 90 днів після його закінчення. Антикризові заходи мають напрямки підтримки інвестиційних проєктів, пов’язаних з виробництвом лікарських засобів та медичних виробів, рефінансування кредитів, підтримки ліквідності та рефінансування заборгованості за кредитами.

Більш детально ознайомитись з умовами програми можливо на вебсторінці програми та за телефоном кол-центру 15-45.

Також повідомляємо, що державна служба зайнятості долучилась до реалізації проєкту Міжнародної організації праці “Розвиток підприємництва для молоді в Україні”.

Тренери з числа працівників центрів зайнятості супроводжуватимуть молодь у проходженні курсу з розвитку підприємницьких навичок на основі спеціально адаптованої методології “BIZ-UP”.

BIZ-UP – це сертифікована навчальна програма із започаткування власної справи, спеціально орієнтована на молодь від 18 до 24 років. Програма підвищує обізнаність щодо набору навичок, важливих для самозайнятості та реагування на мінливі вимоги ринку праці.

Це заохочує молодих людей знаходити нові ідеї та шляхи їх реалізації. Навчальні модулі націлені на пояснення базових принципів створення бізнесу, одночасно зміцнюючи ключові навички: здатність збирати та аналізувати дані, доносити ідеї, працювати в команді та вирішувати проблеми.

Детальну інформацію щодо підтримки підприємництва можна дізнатись у центрах зайнятості або на вебсайтах державної служби зайнятості!

Анонс/Подія: 
Подія