Створення нових робочих місць на території громади, державні компенсаційні виплати роботодавцям за створення нових робочих місць та працевлаштування ВПО, підтримка роботодавців, які працевлаштовують громадян з інвалідністю та облаштовують для них робочі місця, грантові програми для започаткування бізнесу або розвитку діючого бізнесу. Про це йшлося під час робочої зустрічі, що відбулася у приміщенні виконавчого комітету Світловодської міської ради під головуванням міського голови Андрія Маліцького.

«У період воєнного стану в органів місцевого самоврядування чимало важливих питань, що потребують вирішення. Одне з головних – забезпечення зайнятості населення та підтримка бізнесу задля економічного розвитку громади. Вирішенню цього, як і інших питань, сприятиме лише налагоджена ефективна взаємодія стейкхолдерів та окреслення чітких алгоритмів і шляхів, орієнтованих на досягнення спільних цілей», – наголосив міський голова.

Начальник Світловодського управління Олександрійської філії Лариса Шевченко наголосила, що зустріч ініційована задля ознайомлення представників місцевого самоврядування з видами державних програм, які сприятимуть не тільки розвитку територіальних громад, а й розвитку економіки країни загалом.

Л. Шевченко насамперед поінформувала про ситуацію на місцевому ринку праці та активні програми сприяння зайнятості населення. Далі ознайомила присутніх з порядками, що регулюють отримання роботодавцями компенсацій фактичних витрат на оплату праці прийнятих на роботу осіб з числа зареєстрованих безробітних та внутрішньо переміщених осіб. Коротко окреслила процедурні питання надання компенсацій та нормативні документи, що регулюють їх надання та зміни до них. Окремо йшлося про урядову програму, головна мета якої – посилити зацікавленість роботодавців у працевлаштуванні людей з інвалідністю і надати можливість цим громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.

«Відтак роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця. Компенсацією роботодавець може скористатися після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. Упродовж 90 днів подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до служби зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності», – наголосила Л. Шевченко.

Наступним питанням для обговорення стало питання надання мікрогрантів для відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота», головною умовою якої є створення нових робочих місць.

Насамкінець міський голова сказав, що такі зустрічі мають бути, адже вони дають можливість дізнатися про нові механізми підтримки суб’єктів господарювання різних форм власності, зміни у законодавстві, які запроваджені у період воєнного стану як у сфері зайнятості, так і в трудовому законодавстві.

«Зайнятість населення – одна з актуальних проблем, де всі ми добре розуміємо, що, якщо людина має роботу, це відображається на добробуті її сім’ї, а отже і на розвитку громади загалом», – резюмував А. Маліцький.

 

Анонс/Подія: 
Подія