Січень – один з місяців, який надзвичайно наповнений святами.

Але є в січні один «святковий» день, який не так відомий, як Новий рік, це – Всесвітній день безробітних, який відзначається 28 січня. Це «свято» створене для привернення уваги до проблем безробіття.

Коли чуєш назву День безробітних, складається враження, що потрібно вітати тих, хто не хоче працювати, або тих, хто не може знайти роботу. Це зовсім не так.

У цей день привертається увага до чисельності  безробітних на планеті, здійснюється заклик до роботодавців створювати нові робочі місця.

Мета створення Всесвітнього дня безробітних – привернення уваги суспільства і урядів країн до проблеми зайнятості.  

Тож у радіопередачі «Правила життя», що вийшла в ефір на обласному радіо «Українське радіо: Кропивницький», радіоведуча Леся Журавська та заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян говорили про те, як не сформувати у себе характер безробітного, як правильно поводитися в складні моменти свого життя та як може допомогти служба зайнятості у разі настання безробіття.

Привертаючи увагу до проблеми безробіття, хотілося б звернутися до працюючих осіб. Так, саме до працюючих, до тих, хто самостійно вирішив змінити місце роботи.

Хочемо надати поради, як не стати безробітним і не відзначати в майбутньому День безробітних.

Іноді працюючій людині здається, що знайти іншу роботу не так і складно, а на практиці виявляється зовсім по-іншому. Працівники базового рівня доволі часто стикаються з такими ситуаціями.

Частина безробітних, спробувавши знайти собі інше робоче місце, бажає повернутись на попереднє, але буває, що воно вже зайняте іншим працівником.

Отже, якщо ви прийняли рішення змінити місце роботи внаслідок невідповідності розміру заробітної плати вашим очікуванням, великого, на вашу думку, навантаження на роботі чи з інших таких підстав, не поспішайте відразу звільнятися.

Знайдіть час для ознайомлення в мережі Інтернет з інформацією про стан ринку праці, про наявні вакансії, про розмір заробітної плати, яка наразі пропонується, про соціальні послуги, які надає державна служба зайнятості, про приватні агентства зайнятості, які надають посередницькі послуги з пошуку роботи.

Можливо, краще зараз приділити частину свого часу, який мав бути використаний для відпочинку, ознайомленню з такою інформацією, ніж потім, маючи багато вільного часу, шукати роботу.

Можливо, навіть треба взяти щорічну відпустку і присвятити її пошуку роботи.

А може, вам просто треба взяти відпустку і відпочити?

Можливо, все ж не така складна ситуація з вашим робочим місцем?

Можливо, ви зміните свою думку про звільнення після відпочинку?

Але якщо ви все ж бажаєте знайти нову роботу, рекомендуємо завітати до найближчого центру зайнятості. Якщо ви не маєте можливості відвідати центр зайнятості в робочі його години, завітайте на вебсторінки – вони працюють без обідньої перерви і навіть уночі!

Якщо ви давно шукали роботу і потребуєте допомоги в написанні резюме, підготовці до співбесіди з роботодавцем, завітайте до розділу “Освітній портал” на сайті Державного центру зайнятості. В рубриці “Для населення” ви можете переглянути відеокурси “Створення резюме на сайті”, “Успішне працевлаштування: що потрібно знати?”.

На головній сторінці вебсайту обласного центру зайнятості у розділі “Надаю роботу” є можливість ознайомитись зі спектром усіх наявних вакансій в країні, вибрати вакансії по Кіровоградській області, по певному населеному пункту, за професією чи групою посад. Завітавши до розділу “Громадянам” у рубриці “Інтерактивна мапа вакансій” є можливість ознайомитись з вакансіями в нашій області за допомогою гугл-карти. Також інформація про окремі вакансії розміщується на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook.

Враховуючи, що в радіопередачі йде мова про Всесвітній день безробітних, звертаємо увагу також на таке.

Обласний центр зайнятості долучається до реалізації неурядовими організаціями та іншими державними установами різноманітних проєктів, спрямованих на вирішення питань зайнятості громадян. Частина з цих проєктів фінансується за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги.

Так, у ветеранів є можливість взяти участь у онлайн-курсі “М’які навички для жорсткої реальності”. Курс створено фахівцями ринку праці, кар’єрними консультантами та військовими психологами. Його метою є профорієнтація та подолання перших кроків до працевлаштування.

Результатами програми стане написання резюме та побудова кар’єрного плану. Проєкт втілюється Програмою реінтеграції ветеранів за підтримки Державного департаменту США. Детальну інформацію можна отримати в центрах зайнятості.

І повернімось знову до Всесвітнього дня безробітних.

Якщо ви втратили роботу, найголовніше в цій ситуації – не дозволяти сформувати у себе характер безробітного.

Вчіться правильно поводитися в кризові моменти свого життя, не бійтеся ризикувати!

Пробуджуйте в собі інтерес до життя, пробуючи нові види діяльності!

Звертайтесь по допомогу в пошуку підходящої роботи до державної служби зайнятості! Адже служба володіє найбільшою базою інформації про легальну роботу!

Анонс/Подія: 
Подія