Вчора, 28 липня, відбулася радіопередача «Правила життя», що вийшла в ефір на обласному радіо «Українське Радіо: Кропивницький». У студії – радіоведуча Леся Журавська та заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

30 липня відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Ця дата оголошена Генеральною Асамблеєю ООН з метою підвищення інформованості громадськості про проблему торгівлі людьми і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми.

В Україні низка державних органів, у тому числі і державна служба зайнятості, задіяні у процесах протидії торгівлі людьми.

До компетенції органів служби відносяться питання попередження торгівлі людьми шляхом проведення інформаційної роботи.

Служба задіяна у процесах регулювання діяльності посередників та легального працевлаштування за кордоном наших громадян відповідно до міждержавних угод.

Також служба надає допомогу постраждалим від торгівлі людьми особам у вирішенні питань їхньої зайнятості.

Інформаційна робота служби стосується як питань легального працевлаштування за кордоном, так і питань належного оформлення трудових відносин в Україні.

Щодо нашої країни зазначу, що в центрах зайнятості постійно проводяться семінари, в ході яких надається відповідна інформація. До участі у їх проведенні долучаються державні інспектори праці.

Звертаю увагу радіослухачів, що центри зайнятості користуються інформацією роботодавців про вакансії виключно щодо легальних робочих місць і, відповідно, працевлаштування за сприяння служби є офіційним.

Під час проведення семінарів у центрах зайнятості шукачам роботи доводиться інформація про правила користування посередницькими послугами приватних агентств зайнятості.

Зауважу, що надавати посередницькі послуги по працевлаштуванню за кордоном можуть суб’єкти господарювання за наявності у них ліцензії, виданої Мінекономіки.

Чинними є також ліцензії, раніше видані Мінсоцполітики.

Щодо регулювання діяльності посередників інформую про наступне.

Державним центром зайнятості формується та ведеться перелік суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб’єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців.

Перелік ведеться з метою інформування громадян про посередників. З переліком можливо ознайомитись на вебсайті Державного центру зайнятості.

Для включення до переліку посереднику слід подати рекомендованим листом з повідомленням про вручення заяву встановленого зразка. Ознайомитись з формою заяви можливо теж на Інтернет-сторінці Державного центру зайнятості.

Місцевими центрами зайнятості збирається звітність посередників щодо працевлаштованих осіб. Ознайомитись з відповідною формою звітності можна також на сайті служби.

Нагадую посередникам, що звітність квартальна і має подаватися не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Щодо безпосередньої допомоги громадянам у працевлаштуванні за кордоном інформую про таке.

В 2016 році підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. Наразі передбачена можливість працевлаштування будівельників.

Працевлаштуванню передує низка етапів відбору претендентів.

Перший етап – документальний. Особа подає до базового центру зайнятості заяву, заповнює анкету, інформація про особу вноситься до спеціального реєстру.

Документи перевіряються ізраїльською стороною, і до наступних етапів певні категорії громадян можуть бути недопущені.

Другий етап – професійний іспит. Він проводиться у визначених ізраїльською стороною національних будівельних навчальних закладах.

Звертаю увагу, що наявність відповідної освіти не обов’язкова.

Ключовим є практичні вміння виконувати відповідну роботу.

Третій етап – комп’ютерна лотерея. З числа осіб, які пройшли перші два етапи, відбирається не більше 75% осіб шляхом випадкового відбору. 

Четвертий етап полягає у проходженні особою  медичного огляду у визначених ізраїльською стороною медичних закладах.

Далі особа готує та подає необхідні документи для оформлення робочої візи. Ізраїльською стороною перевіряються ці документи, можливий варіант відмови у її оформленні.

Крім того, зауважу, що кандидат на роботу особисто покриває витрати на проїзд в межах України та перельоти до Ізраїлю і додому, проходження медичного огляду й підготовку документів.

Детально ознайомитись з інформацією про етапи відбору, з переліком необхідних документів можна на сайті Державного центру зайнятості та громадської організації “Велика ідея”, що надає допомогу у реалізації угоди.

Інформацію загального характеру з питань безпечного працевлаштування за кордоном можливо отримати також на сайті “Працюй безпечно”, що ведеться експертами координатора проєктів ОБСЄ в Україні. Вони також мають сторінку у соціальній мережі Facebook.

Як підсумок, закликаємо наших громадян шукати виключно офіційну роботу як за кордоном, так і в межах країни!

Анонс/Подія: 
Подія