Вчора, 4 серпня, на хвилях “Українське радіо: Кропивницький” вийшла радіопередача на тему зайнятості будівельників. У ній, зокрема, йшлося про окремі питання належного оформлення трудових відносин у будівельній галузі та про можливість офіційного працевлаштування будівельником у Державі Ізраїль. У студії – журналіст Леся Журавська та заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Традиційно у другу неділю серпня в Україні відзначається День будівельника як професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів. Напередодні цього дня давайте поговоримо про окремі питання пошуку роботи в будівельній галузі.

Нагадаю радіослухачам, що державна служба зайнятості є державним посередником на ринку праці між роботодавцями та шукачами роботи.

Шукачам роботи надається соціальна послуга з підбору підходящої роботи.

Окрім її підбору, зареєстровані безробітні за умов, визначених чинним законодавством, мають можливість пройти професійну підготовку і отримати будівельну спеціальність. Підготовку можна пройти в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Так, в Одеському центрі профтехосвіти є можливість здобути, зокрема, професії штукатура, лицювальника-плиточника.

Оволодіти новими будівельними професіями за сприяння державної служби зайнятості можуть не тільки зареєстровані безробітні.

Так, громадяни мають змогу отримати ваучер на здобуття професій монтажника систем утеплення будівель, монтажника гіпсокартонних конструкцій та інших визначених професій. Ваучер гарантує оплату навчання. Він видається за певних умов і наявності відповідного напрямку фінансування.

Роботодавцям будівельної галузі центрами зайнятості надається послуга з добору працівників.

Для цього необхідно подати встановлену форму звітності.

До речі, електронний її варіант можна отримати на вебсайті Державного центру зайнятості.

У формі відображаються основні дані про вакансії – найменування професії чи посади, їх кількість, розмір заробітної плати, місце проведення робіт.

Звертаємо увагу, що найменування професії має відповідати встановленим назвам у Класифікаторі професій.

У формі звітності можуть бути також наведені додаткові коментарі щодо особливостей вакансії.

Це може бути інформація, зокрема, про режим роботи, характер виконуваної роботи, умови праці. Крім того, можуть бути зазначені вимоги до кандидата щодо освітнього рівня, стажу роботи, додаткових вмінь.

У звіті до того ж можуть бути вказані завдання та обов’язки, інформація про опис робіт.

При їх формулюванні рекомендуємо користуватись затвердженими вимогами. Кваліфікаційні характеристики професій визначаються у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Відповідними наказами Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України затверджено розділи довідника “Робітники” та “Керівники, професіонали, фахівці” щодо будівельних, монтажних та ремонтно-будівельних робіт.

Також зазначу, що Міністерство економіки проводить роботу щодо затвердження професійних стандартів.

Так, у сфері будівництва вже затверджено стандарти професій “Машиніст крана (кранівник)” і “Монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій”. В цих стандартах детально визначено, зокрема, умови праці та допуску до роботи за професією, психофізіологічні особливості виконання певної роботи, загальні компетентності, перелік та опис трудових функцій.

Зі стандартами є можливість ознайомитись на вебсторінках міністерства у розділі “Сфера зайнятості” та Національного агентства кваліфікацій у розділі “Професійні стандарти”.

Тож під час заповнення звіту про вакансії рекомендуємо використовувати ці професійні стандарти.

Звертаю увагу, що центри зайнятості є державними посередниками на ринку праці.

Тому ми користуємось інформацією роботодавців виключно про легальні робочі місця і, відповідно, шукачі роботи можуть за нашим сприянням знайти легальну роботу.

Стосовно легалізації хочу звернути увагу, що в країні реалізується Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці. Центри зайнятості долучені до його реалізації.

Зокрема, у нас проводяться семінари для безробітних та інформаційні заходи для роботодавців. До участі в семінарах залучаються державні інспектори праці. Щодо взаємодії з Держпраці також зазначу, що ми отримуємо інформацію про виявлених нелегальних працівників. Якщо серед них є безробітні, то їм припиняється реєстрація та виплата допомоги по безробіттю.

Отож не рекомендуємо безробітним приховувати інформацію про своє самостійне працевлаштування.

Завчасно повідомляйте про це кар’єрного радника!

Якщо ви шукаєте роботу будівельника за кордоном, то можете в центрі зайнятості отримати інформацію про Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. Такою галуззю наразі є будівельна галузь. Державна служба зайнятості долучена до участі в реалізації угоди.

Більш детально ми говорили про угоду в попередній нашій передачі. З текстовим її варіантом є можливість ознайомитись на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Фейсбук. Для спрощення пошуку застосовуйте хеш-тег “Правила життя”.

Пам’ятайте також, що і на сторінці у Фейсбуці, і на вебсторінці розміщена різноманітна інформація з питань пошуку роботи!

Користуйтесь соціальними послугами державної служби зайнятості щодо пошуку легальної роботи!

Анонс/Подія: 
Подія