Напередодні Дня захисників і захисниць України у радіопередачі «Правила життя», що вийшла в ефір на обласному радіо Українське Радіо: Кропивницький, мова йшла про соціальні послуги, які надаються в державній службі зайнятості учасникам АТО/ООС, та взаємодію центрів зайнятості з державними установами та неурядовими організаціями при наданні таких послуг.

У студії – Леся Журавська та Богдан Стоян.

Слід наголосити, що служба зайнятості має налагоджену і тривалу співпрацю з центром медико-психологічної реабілітації “Ком-пас”, психологи якого беруть активну участь у заходах в центрах зайнятості, у тому числі тих, які в період карантину проводяться в онлайн-форматі.

Нещодавно відбулась робоча зустріч керівництва обласного центру зайнятості та комунального закладу “Обласний ресурсний центр з питань надання допомоги учасникам АТО та ВПО”.

У ході зустрічі визначені напрямки співпраці.

При наданні профорієнтаційних послуг колишнім військовослужбовцям служба зайнятості співпрацює також з обласним відділом міністерства ветеранів.

На базі льотної академії реалізується проєкт “Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему”. Завдяки проєкту професійну підготовку проходять військовослужбовці та ветерани, члени їхніх сімей.

Основні навчальні курси перепідготовки це “Підприємництво”, “Малий бізнес”. Мають попит також курси “Інформаційні технології в бізнесі”, “Енергоефективність” та “Аграрний менеджмент”.

По завершенню навчання учасники програми працевлаштовуються або організовують власну справу.

Слід зазначити, що працівники Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості долучаються до участі в проєкті з профорієнтаційних питань.

Учасники бойових дій мають можливість також долучатись до інших різних проєктів, що реалізуються неурядовими організаціями, які фінансуються коштами міжнародної технічної допомоги.

Так, декількома громадськими організаціями з Донецької області спільно з відповідними державними установами, у тому числі Донецьким центром професійно-технічної освіти, реалізується 5 проєктів.

Проєкти розраховані не тільки на жителів Донбасу, а й на всю територію країни.

Проєкти реалізуються з метою професійної орієнтації та вироблення необхідних знань, соціалізації та адаптації до суспільства учасників АТО/ООС з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання.

Проєкт “Маю право на гідне життя” розрахований на молодь з інвалідністю.

Проєкт “Нові професії для жінок – нові можливості для країни” передбачає навчання за напрямками “Швачка” та “Касир торговельного залу”.

Проєкти “Професія для життя” та “Повернувся з АТО – повернись до життя” передбачають навчання за напрямками “Озеленювач”, “Робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків”, “Оператор з обробки інформації”.

Маємо також налагоджені робочі контакти з громадською організацією “Фонд “Професійний розвиток”, що реалізує міжнародний проєкт “Платформа соціального згуртування і професійної підтримки”.

Для шукачів роботи проводяться тренінги з набуття навичок ефективної комунікації, побудови діалогу та з інших питань.

Центри зайнятості надають також профорієнтаційні послуги колишнім військовим, якщо вони бажають здобути нову професію за сприянням органів соціального захисту населення, попередню послугу з професійної орієнтації особа отримує якраз у службі.

Професійна орієнтація в державній службі зайнятості здійснюється шляхом професійного інформування, професійного консультування та проведення професійного відбору.

Профвідбір полягає у встановленні відповідності особи вимогам, які визначені для конкретних видів професійної діяльності та посад. Принагідно рекомендуємо роботодавцям при доборі працівників обумовлювати необхідність проходження безробітними профвідбору.

Профконсультування спрямоване на оптимізацію професійного самовизначення особи на основі виявлення її індивідуально-психологічних характеристик, особливостей життєвих ситуацій, професійних інтересів, нахилів, стану здоров’я та з урахуванням потреби ринку праці.

Профінформування полягає у наданні шукачу роботи відомостей про трудову діяльність та її роль у професійному самовизначенні особи, інформації про стан ринку праці, зміст та перспективи розвитку сучасних професій і вимоги до особи, форми та умови оволодіння професіями.

Службою зайнятості також запроваджуються проведення кар’єрного консультування. Таке консультування має на меті надання особам порад та рекомендацій щодо отримання роботи, формування професійної кар’єри та зміни професії чи сфери професійної діяльності. Консультування базується на особистих якостях, досвіді, навичках особи і узгоджується з потребами ринку праці. Кар’єрний консультант має допомогти особі усвідомити власний потенціал у вирішенні питань формування та розвитку професійної кар’єри та обрати ефективні способи досягнення мети.

Тож якщо ви звільнились з військової служби і шукаєте цивільну роботу, звертайтесь до державної служби зайнятості, адже ми володіємо найбільшою базою можливостей щодо легального працевлаштування!

Анонс/Подія: 
Подія