У третю неділю листопада, традиційно, відзначається День працівників сільського господарства. З нагоди цього свята у радіопередачі «Правила життя», що вийшла на обласному радіо «Українське Радіо: Кропивницький», радіоведуча Леся Журавська та заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян вели мову про зайнятість сільського населення.

Слід нагадати про те, що в цьому році в області реалізується два проєкти по вивченню ринку праці.

Перший проєкт – це пілотний проєкт з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів.

Цей проєкт є частиною програми Європейського Союзу “EU4Skills: кращі навички для сучасної України”.

Програма підтримує реформу освіти з метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці, та допомогти молоді та дорослим реалізувати власний потенціал.

Програма має 3 компоненти, одним із яких є компонент “Підвищення ефективності реформи професійно-технічної освіти”.

У його рамках, в польському пакеті заходів підтримки, реалізується вказаний пілотний проєкт.

Другим проєктом є проєкт “Україна 4.0. Дослідження соціально-економічних змін та прогнозування потреб в професійних кваліфікаціях з цифровими навичками”, що реалізується державною службою зайнятості, Національним агентством кваліфікацій, Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством економіки України за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта.

Обидва проєкти, у тій чи іншій формі, вивчали питання прогнозування ринку праці, потреби ринку праці у професійних кваліфікаціях, вплив діджиталізації на ринок праці.

У рамках обох проєктів проводилось опитування роботодавців, у тому числі сфери сільського господарства.

Як наслідок, маємо інформацію, яку обласний центр зайнятості розпочав використовувати в практичній роботі.

Так, очевидно, що роботодавці все більше потребують розширення спектру кваліфікацій своїх найманих працівників. У цьому їм може допомогти державна служба зайнятості. Маємо три відповідні напрямки співпраці з роботодавцями агросфери.

Перший напрямок, це видача ваучерів для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями сфери  сільського господарства, зокрема, за професіями робітника фермерського господарства, слюсаря з ремонту с/г машин та устаткування, бджоляра, плодоовочівника, водія автотранспортних засобів, тракториста-машиніста с/г виробництва.

Друге, це можливість здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію найманих працівників в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Для цього не треба звільняти працівників з роботи.

Так, у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є можливість здобути професії рибовода та тракториста с/г машин. У Харківському центрі – професію виноградаря. У Херсонському центрі – професії тракториста, овочівника, плодоовочівника. У Львівському центрі є можливість як здобути професію тракториста, так і підвищити кваліфікацію за декількома категоріями.

Звертаємо увагу, що навчання проводиться на сучасному с/г обладнанні. Є можливість організувати навчання за дуальною формою.

У центрах профтехосвіти є також можливість пройти короткострокові навчальні онлайн курси з основ с/г для дорослих в рамках програми “Школа фермерства 2.0”.

Тематикою цих курсів є, зокрема, “Шляхи підвищення врожайності с/г культур”, “Сучасні агротехнології вирощування с/г культур в умовах ринкового господарювання”, “Сучасні методи захисту плодового саду від шкідників та хвороб”, “Технології вирощування плодово-ягідних культур та аспекти органічного виробництва їх продукції”, “Сучасні технології підготовки насіння та захисту посівів на підприємствах АПК”.

Третім напрямком, є можливість підтвердження результатів неформального професійного навчання за професією кухар в Одеському та Рівненському центрах профтехосвіти.

Зазначу також, що в рамках проєкту по цифровим навичкам було проведено фокус-групу, на якій одним із напрямків обговорення було впровадження в господарську діяльність на землі авіаційних технологій - авіаційних робототехнічних систем. Вони все більше запроваджуються в сільському господарстві.

Цікаву інформацію щодо них надала представник Льотної академії Національного авіаційного університету.

Зазначимо, що при академії функціонує центр підготовки та перепідготовки кадрів – бізнес-школа. Одним із напрямків навчання в цій бізнес школі є безпілотні літальні апарати, на які кажуть дрони.

Тож звертаємо увагу аграріїв на можливостях державної служби зайнятості щодо допомоги у  оволодінні найманими працівниками новими кваліфікаціями. Особливо це питання може бути актуальним в період зимового зменшення обсягу роботи на полях.

Використовуйте цей час з користю для вашого бізнесу!

Підвищуйте кваліфікацію своїх працівників за допомогою освітніх механізмів державної служби зайнятості!

Детальну інформацію з озвучених трьох напрямків співпраці ви можете отримати в центрах зайнятості та на сторінках служби в Інтернеті!

 

 

  

 

 

Анонс/Подія: 
Подія