Сьогодні дуже важливо мати прямий діалог та налагоджені дієві комунікації державних органів та установ, що опікуються військовослужбовцями, які звільняються зі служби та повертаються до цивільного життя. Найкращим методом їхньої інтеграції є їхня зайнятість.

Саме про активні програми сприяння зайнятості послуг ветеранам, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей начальником Знам’янського управління Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Вікторією Саржевською проведено низку робочих зустрічей.

З представником територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрієм Іващенком сторони обговорили можливості служби зайнятості щодо підвищення конкурентоспроможності учасників бойових дій шляхом отримання ваучерів на навчання та грантів на створення або розвиток власного бізнесу.

«Проведення таких заходів підвищує обізнаність працівників центрів з різних напрямків соціального захисту військовослужбовців та дає впевненість у тому, що, повернувшись до цивільного життя, учасники бойових дій не залишаться сам на сам у вирішенні складних життєвих ситуацій, зокрема й у сфері зайнятості. У майбутньому необхідно відновити проведення спільних зустрічей з військовослужбовцями, які повертаються до цивільного життя», – повідомив А. Іващенко.

З радником міського голови Володимиром Мухуровим, представниками управління соціального захисту населення та центру надання адміністративних соціальних послуг В. Саржевська обговорила компенсаційні виплати, якими можуть скористатися роботодавці, які працевлаштовують окремі категорії громадян. Окремо зупинилась на питанні надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. Головна мета програми – посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю та надання їм можливості повернутися до сфери трудових відносин.

Серед обговорених питань було й питання реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Які умови проєкту, які форми навчання, які ліцензовані професії та освітні програми включені програмою, як подати заяву та які компенсаційні умови відшкодування витрат на проїзд, проживання та медичний огляд. Вичерпні відповіді на ці питання учасники заходу отримали з перших уст.

 Дійшли висновку, що умови для професійної реалізації державою створені, тож треба докласти зусиль, аби мотивувати захисників, які повертаються до цивільного життя,  до дій – свого кар’єрного розвитку.

Анонс/Подія: 
Подія