Щоб бути сьогодні компетентним фахівцем, треба розвивати soft skills, так звані м’які навички.

Soft skills – це особисті навички, тому що вони залежать від характеру людини й набуваються з власним досвідом. Їх ще називають соціальними навичками, бо йдеться про взаємодію між людьми. Ці навички допомагають швидше адаптуватися до змін на ринку праці та переорієнтуватись у разі втрати актуальності своєї сфери зайнятості.

Які навички сьогодні все більше роботодавців вимагають від своїх працівників? Серед основних – адаптивність, орієнтація на власний професійний розвиток, комунікативні навички та навички тайм-менеджменту.

Етика спілкування, побудова першого контакту з роботодавцем та командою, об’єктивне оцінювання ситуації в емоційному стані та інше – ці знання на тренінгу днями опановували безробітні з числа людей з інвалідністю, які перебувають на обліку у Голованівській філії обласного центру зайнятості. Мета заходу: підвищити впевненість у власних можливостях при пошуку роботи осіб з інвалідністю, ознайомитися з додатковими гарантіями щодо працевлаштування, послугами, що надаються службою зайнятості, та додатковими гарантіями для  даної категорії.

Учасники заходу взяли активну участь в обговоренні питань щодо існуючих перешкод при працевлаштуванні осіб з інвалідністю, внутрішніх ресурсів, ефективних засобів для успішної самореалізації, побудови професійної кар’єри. У ході роботи тренінгу учасники розглянули приклади позитивного досвіду працевлаштування, приклади, як склалася доля успішних людей, які також мали групу інвалідності, провели самоаналіз власних якостей, отримали рекомендації для створення власного позитивного іміджу.

«Світ змінюється дуже швидко, тому вкрай важливо вміти бути гнучким і пристосуватися до різних життєвих обставин. Уміння планувати буде для вас істотним плюсом, тому що ми живемо в епоху мультизадачності. До того ж необхідно ще й працювати зі своїм ментальним здоров’ям. Бажання навчатися та працювати над собою – головне. Державна служба зайнятості готова допомагати», – наголосили фахівці Голованівської філії учасникам тренінгу.

У рамках тренінгу його учасникам фахівці філії розкрили й можливості ресурсоорієнтованої моделі стресоподолання BASIC Ph. Наголошувалось, що ця модель дає можливість людині «вирости» з кризової ситуації, «з’єднати» її внутрішнє «Я» та зовнішній «Світ». Це так званий шлях – «міст над прірвою».

«Практичні вправи сприяють опануванню групи технік, які допоможуть кожному на момент сильного стресу та тривожності повернути себе у сьогодення, поліпшити самовідчуття, відновити контроль над власним тілом, знизити вплив стресової події та відновити здатність активно діяти й приймати рішення», – говорить безробітна Волошенюк Руслана Тарасівна.  

 

Анонс/Подія: 
Подія