Однією з найгостріших проблем на селі є зайнятість населення. Тому серед першочергових завдань органів місцевого самоврядування – напрацювання ефективних механізмів щодо зниження рівня безробіття та залучення селян до реальних трудових відносин.

Реальними помічниками у вирішенні важливого питання є роботодавці та фахівці Державної служби зайнятості. Роботодавці зберігають робочі місця та створюють нові, а державна служба зайнятості реалізовує державну політику, що орієнтована на підтримку обох сторін ринку праці.

З метою донесення важливих інструментів державної підтримки у сфері зайнятості фахівці служби зайнятості проводять різнопланові заходи. Для прикладу. На засіданні виконавчого комітету Устинівської селищної ради, куди були запрошені представники старостатів та керівники ринкоутворюючих підприємств громади, начальниця Устинівського відділу Кропивницької філії обласного центру зайнятості Алла Хохуля презентувала послуги служби зайнятості для шукачів роботи, у тому числі для ВПО та для учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також державні програми, орієнтовані на підтримку бізнесу та роботодавців, які забезпечують робочими місцями незайнятих громадян.

Звернула увагу присутніх на те, що для того, аби  скористатися  окремими  послугами, не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості. Це, зокрема: підбір роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання, надання грантів для створення  або розвиток власної справи.

Окремо зупинилася на фінансових інструментах для роботодавців. Ознайомила присутніх з порядками, що регулюють отримання роботодавцями компенсацій фактичних витрат на оплату праці прийнятих на роботу осіб з числа зареєстрованих безробітних та внутрішньо переміщених осіб. Коротко окреслила процедурні питання надання компенсацій та нормативні документи, що регулюють їх надання і зміни до них. Окремо йшлося про урядову програму, головна мета якої – посилити зацікавленість роботодавців у працевлаштуванні людей з інвалідністю і надати можливість цим громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.

Наступним питанням для обговорення стала підтримка підприємницької ініціативи на селі. Зокрема йшлося про надання мікрогрантів для відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота».

«Створення нових робочих місць та зайнятість мешканців громади є однією із важливих складових соціально-економічного розвитку території. Всі ми добре розуміємо, що якщо людина має роботу, це відображається не лише на добробуті її сім’ї, а й на розвитку громади загалом. Ми бачимо, що у цей складний час урядом запроваджуються нові механізми, щоб активізувати ринок праці та дієві стимули для його учасників. Тож є над чим працювати нам всім і ми повинні кожен на своєму місці зробити все від нас залежне, аби кожна людина мала роботу», – підкреслила секретар Устинівської селищної ради Любов Омельченко.

Насамкінець учасники засідання були одностайними, що такі зустрічі мають бути, адже вони є інформативними та сприяють реалізації нових механізмів підтримки суб’єктів господарювання різних форм власності, а отже і стабілізації ринку праці. 

Анонс/Подія: 
Подія