Державна служба зайнятості спрямовує свою роботу, зокрема, на сприяння в працевлаштуванні внутрішньо переміщеним особам, які потребують всебічної державної соціальної підтримки.

Проте проблема зайнятості внутрішньо переміщених осіб ще є досить актуальною, тому вимагає комплексного підходу до свого вирішення. Чільне місце в цьому процесі насамперед займає результативність діалогу між соціальними партнерами.

Так, про урядові програми, що передбачають державну підтримку внутрішньо переміщених осіб на новому місці й до моменту повернення до місця постійного проживання, якщо воно буде можливим, ішлося під час зустрічі начальника відділу соціального захисту Гурівської сільської ради Ольги Стинги та начальника Долинського управління Кропивницької філії обласного центру зайнятості Марини Соловйової.

Наразі на території Гурівської громади зареєстровано 145 внутрішньо переміщених осіб.

«Наше головне завдання – гарантувати соціальний захист кожному переселенцю через запровадження урядових ініціатив. Вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб є одним із найбільш дієвих способів їх соціальної адаптації», – зазначила Ольга Стинга.

М. Соловйова повідомила, що наразі стартувала інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!», мета якої – підвищити рівень комунікацій між Державною службою зайнятості, органами влади та місцевого самоврядування, іншими  інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними громадянами, аби збільшити кількість працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб в рази.

М. Соловйова зосередила увагу на змісті державних програмах, які сприятимуть не тільки розвитку територіальних громад, а й розвитку економіки країни загалом:

- для стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб - надання компенсації витрат на оплату праці переселенців;

- для зайнятих громадян – ваучер на навчання для підвищення професійних компетенцій або опанування нових професій, що мають попит на ринку праці;

- для створення власного бізнесу чи розвитку вже діючого – мікрогрант за урядовою програмою «єРобота».

О. Стинга наголосила, що ефективність вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб залежатиме від поглиблення спільних дій усіх зацікавлених сторін. Тож, за результатами зустрічі, відділ соціального захисту взяв на себе зобов’язання провести моніторинг та визначити чисельність працездатних осіб та їх професійно-кваліфікаційний склад у розрізі старостатів.

Якщо ви перебуваєте у пошуку роботи, пропонуємо переглянути:

Є інші питання? Ми на зв’язку! Контакти тут або пишіть у Телеграм Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград 

 

Анонс/Подія: 
Подія