«Національна система кваліфікації – міст між освітою та ринком праці» – під такою назвою сьогодні, 2 жовтня, у конференц-залі виставкового комплексу «АгроЕкспо», за участі представників Національного агентства кваліфікацій з керівниками закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти відбулося засідання круглого столу. Серед присутніх – представники органів влади та місцевого самоврядування, управління освіти і науки облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в області. У заході узяла участь і директорка Кіровоградського обласного центру зайнятості Лілія Колесник.

Відкрив зустріч голова організації роботодавців Кіровоградської області Павло Штутман, який розповів її учасникам про важливість якості професійних кадрів з точки зору роботодавців. 

У свою чергу, голова Національної агенції кваліфікацій Юрій Баланюк поінформував присутніх про важливість розроблення професійних стандартів, які б відповідали сучасним потребам ринку праці та ведення реєстру професійних стандартів та кваліфікацій. «Національна агенція кваліфікацій акредитує Кваліфікаційні центри, де можливо буде підтвердити кваліфікацію на базі формальної, неформальної освіти чи неформального навчання, здобутої в Україні або за її межами. Це передбачає створення механізмів прозорого та ефективного присвоєння професійних кваліфікацій на основі сучасних професійних стандартів та прогнозів потреб ринку праці, гармонізацію української системи кваліфікацій з європейською», – зазначив Ю. Баланюк.

Наголосив Ю. Баланюк на тісній співпраці Національного агентства з державним центром зайнятості у напрямку організації професійного навчання незайнятого населення, розповів про напрацьовані нормативні документи, що регламентують організацію професійного навчання.

Продовжуючи обговорення піднятої теми, Л. Колесник поінформувала присутніх про участь служби зайнятості у професійному навчанні дорослого населення з числа зареєстрованих безробітних. Зокрема, директорка обласного центру зайнятості поінформувала про можливості служби зайнятості у напрямку організації професійного навчання безробітного населення, його форми та види.

У ході засідання учасники «круглого столу» обговорили чимало важливих питань стосовно освіти як в Україні так й у Кіровоградській області, йшлося й про взаємозв’язки між системою освіти, потребами ринку праці та суспільства у кваліфікованих фахівцях, присвоєння освітніх і професійних кваліфікацій, стану та якості підготовки фахівців, проблеми даної сфери та шляхи їх вирішення. Заслухали й точки зору роботодавців щодо оцінки якості професійних кваліфікацій. 

Нагадаємо, що 30 вересня, у Кропивницькому відкрилася  міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією сільськогосподарської техніки та технологій «АGROEXPO-2020».

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

Анонс/Подія: 
Подія