Всім добре відомо, що одним із шляхів повноцінно інтегрувати внутрішньо переміщених осіб переселенців у приймаючі громади – це забезпечення їхньої зайнятості. Для цього Державна служба зайнятості застосовує активні програми сприяння зайнятості населення.

Про осучаснені активні програми зайнятості населення, що реалізовує Державна служба зайнятості, йшлося під час ділової зустрічі фахівців Новоукраїнського управління обласного центру зайнятості та керівників КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Нов

оукраїнської міської ради Валентиною Фортинською та КНП «Новоукраїнська міська лікарня» Аллою Поповкіною.

«Сьогодні для переважної більшості працівників важливо втриматися на робочому місці, доводиться швидко пристосовуватися до динамічного темпу життя та вивчати нові технології, працювати з сучасним обладнанням, опановувати нові процеси, а за певних обставин і зовсім змінювати свою професію, щоб бути конкурентним на ринку праці. Цим сьогодні і займається Державна служба зайнятості, яка має на меті підвищити обізнаність громадян про дієві державні програми, що допоможуть їм опанувати нові професії,  підвищити професійні компетенції, напрацювати нові вміння, що значно допоможуть їм у професійній сфері та розвитку. Наразі, для зайнятого населення реалізовується така активна програма – ваучер на навчання», - говорить Володимир Бокало, начальник рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості.

Ця послуга важлива й для роботодавців, адже це можливість мати кваліфікований персонал, який здатен працювати та застосовувати у роботі новітню техніку, обладнання та методи, що допоможуть оптимізувати  процеси та зробити їх ефективними. Наголошувалось, що наразі  перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати ваучер на навчання збільшено і складає 123 одиниці. Перелік доповнено професіями сфери залізничного транспорту, включені також нові професії будівельної  та медичної галузі.

Хто ж саме зі сфери медицини має право отримати ваучер на навчання та підвищення кваліфікації: лікарі (лікувальна справа, педіатрія), фармацевти (вища освіта – фармація, клінічна фармація, технології фармацевтичних препаратів), завідувачі аптек (організація та управління фармацією).

«Сьогодні такий час, коли медична сфера та технології надання медичних послуг стрімко розвиваються та диджиталізуються. Тому виникає потреба в опануванні нових знань та практичних навичок, що насамперед допоможе лікарям тримати високу конкурентоздатність та сприятиме їхньому кар’єрному розвитку. З досвіду можу сказати, що навчання та практичні відпрацювання отриманих знань, що тісно пов’язані з сучасними викликами, з якими щоденно зіштовхуються медики, - це безцінні знання та досвід. До того ж навчання - це не лише опанування нових та вдосконалення вже здобутих професійних знань, це й розширення мережі професійних контактів», - переконана В.Фортинська.

Також було обговорено питання працевлаштування ВПО на вільні робочі місця, яких наразі у медичних закладах громади до 10 одиниць. Роботодавцям було окреслено державні компенсаційні  програми підтримки роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб.

На останок стейкхолдери вкотре підтвердили, що співпраця з роботодавцями буде продовжуватись, оскільки стимул до створення нових робочих місць, підвищення якості робочої сили та потужний засіб реалізації соціальної захищеності неконкурентоспроможних категорій населення.

 

Анонс/Подія: 
Подія