«Допоможемо! Підтримаємо! Переможемо!» саме такий проєкт реалізовує на Кіровоградщині ГО «Чистий аркуш» разом з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та Програми протидії торгівлі людьми Агентства США з міжнародного розвитку.

Проєкт серед інших цілей має на меті підвищення інформаційної обізнаності мешканців громад щодо убезпечення українці від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та правил безпечного працевлаштування.

До реалізації цієї мети долучається й фахівці служби зайнятості, які проводять для незайнятих трудовою діяльністю громадян інформаційні заходи «Ризики нелегальної трудової міграції».

Днями такий захід пройшов у Благовіщенському відділі Голованівської філії обласного центру зайнятості. 

Зокрема, приймаючи участь у цьому заході, його учасники дізналися про:

- основні ризики нелегальної трудової міграції;

- наслідки нелегального перебування за кордоном та ризики, які очікують у разі виїзду за кордон;

- сутність поняття «торгівля людьми» та групи ризику;

- шахрайство під час працевлаштування;

- торгівля людьми, форми та види торгівлі людьми тощо.

Увагу слухачів акцентовано й на тому, що необачні кроки, які шукачі роботи здійснюють у пошуках кращого та затишного життя, можуть стати оманливими, адже міграційні процеси супроводжуються й таким негативним явищем, як торгівля людьми. Учасники обговорили методи, форми та етапи вербування, шахрайства, експлуатації людини та причини, що цьому сприяють. Присутні отримали рекомендації як убезпечити себе при працевлаштуванні за кордоном, щоб не стати жертвою зловмисників. Учасники зустрічі дійшли висновку, що краще жити і працювати саме в Україні.

«У період введеного воєнного стану у категорії ризику залишаються саме жінки та діти. Адже вони першочергово покидають Україну, прямуючи до сусідніх країн, де і можуть зіштовхнутися з ризиками торгівлі людьми. Тому варто не лише бути обачними, а й знати, як уникнути ризиків», - застерігає керівник громадської організації «Чистий аркуш» Володимир Боровиков.

За словами учасників заходу, надана інформація допомогла їм позбутися власних стереотипів, зокрема, які сприяють виїзду за кордон та нелегальному працевлаштуванню.

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості чи проведення інформаційних заходів? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості. Контакти тут  http://surl.li/eghis

Анонс/Подія: 
Подія