Щорічно, 10 листопада, відзначається Міжнародний день бухгалтера.

Довідково. Зазначену дату було обрано не випадково - 10 листопада 1494 року у Венеції була опублікована книга «Все про арифметику, геометрії і пропорції», автором якої був Лука Пачіолі, який у ній спробував підсумувати знання про математику того часу.

Одна з глав цієї книги називається «Про рахунки та інші записи». Лука Пачіолі описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку.

Також у книзі означено багато інших термінів, прикладів - книга містить спеціальні знання, що вимагаються для повноцінної роботи бухгалтера.

Тож з нагоди Міжнародного дня бухгалтера у радіопередачі «Правила життя», що вийшла в ефір на обласному радіо «Українське радіо: Кропивницький», йшлося про взаємодію державної служби зайнятості та бухгалтерів.

У студії були радіоведуча Леся Журавська та заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян

Розділимо це питання на два блоки.

Безпосередня взаємодія з бухгалтерами та взаємодія з тими бухгалтерами, які одночасно з веденням бухобліку здійснюють також кадровий облік у невеликих за чисельністю працюючих роботодавців.

Діяльність бухгалтерів пов’язана з центрами зайнятості, зокрема, в питаннях:

оплати праці безробітних, що беруть участь у громадських роботах;

компенсації сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

половини єдиного внеску при її компенсації за створені робочі місця з розміром оплати праці більше трьох мінімальних заробітних плат;

компенсації витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб.

Отримати консультації з цих питань можна в центрах зайнятості та шляхом ознайомлення з інформацією, що розміщена на вебсторінці обласного центру зайнятості у розділі “Роботодавцям”.

Ще одним напрямком взаємодії є оформлення довідок про середню заробітну плату звільненим працівникам, які зареєструвались в державній службі зайнятості і яким призначено виплату допомоги по безробіттю.

Раніше такі довідки були необхідні всім безробітним, яким допомога призначалась залежно від середньої заробітної плати.

Наразі такі довідки беруться тільки в тих випадках, коли в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутня інформація.

Відсутність належної інформації може бути пов’язана з тим, що в персоніфікованій звітності про сплату єдиного внеску вкралась певна помилка.

Унаслідок переходу від щомісячної звітності по сплаті єдиного внеску до квартальної звітності виникають випадки, коли по окремих колишніх працівниках ще фізично не подана звітність.

Тож може виникнути потреба в отриманні письмової довідки про середню заробітну плату.

Щодо персоніфікації варто зазначити таке. До неї також вноситься інформація про громадянство працівника.

У випадку українського громадянства проставляється позначка.

Якщо працівник є іноземцем чи особою без громадянства, така позначка не ставиться. Це стосується іноземців, які працюють на підставі дозволів державної служби зайнятості, та іноземців, застосування праці яких не потребує дозволу внаслідок наявності відповідних підстав.

Наприклад, якщо іноземець має право на імміграцію, що документовано посвідкою на постійне проживання.

Звертаємо увагу, що застосування роботодавцем  праці іноземця без дозволу тягне за собою накладення штрафу у 20-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Тож рекомендуємо при заповненні звітності пересвідчитися в кадровій службі, чи є дозвіл на застосування праці іноземця або чи є підстави, які дають право застосовувати його працю без дозволу.

Щодо бухгалтерів, які поєднують у роботодавця бухгалтерський та кадровий облік. Діяльність цих працівників пов’язана з центром зайнятості під час здійснення добору працівників. Необхідно подавати форму звітності про наявність вакансій.

Рекомендуємо обумовлювати проведення міні-ярмарку вакансій у приміщенні роботодавця або центру зайнятості.

Наголошуємо на недопустимості дискримінаційних обмежень, у тому числі щодо віку та статі претендентів на роботу, в оголошеннях про наявність вакансій.

Під час заповнення форми звітності про вакансії рекомендуємо користуватись професійними стандартами. Ознайомитись з ними можливо на вебсторінках Мінекономіки та Національного агентства кваліфікацій.

Якщо на підприємстві відбувається масове вивільнення працівників, необхідно завчасно подати відповідну форму звітності.

Для спрощення взаємодії роботодавця та центру зайнятості рекомендуємо утворити електронний персональний кабінет, за допомогою якого є можливість переглянути стан справ щодо взаємодії з центром зайнятості. Зокрема, можна переглянути подані вакансії, інформацію про видані направлення для працевлаштування на ці вакансії, стан їх укомплектування. В оперативному форматі є можливість сформувати звіт про наявність вакансій.

Отримати інформацію з питань додержання норм законодавства про зайнятість населення можливо на вебсторінці обласного центру зайнятості та сторінці центру у соціальні мережі Facebook у розділі “Електронний кадровий клуб”.

Користуйтесь інтернет-ресурсами державної служби зайнятості для підвищення ефективності взаємодії!

 

Анонс/Подія: 
Подія