13.04.2017 | 11:57

Під час проведення засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення у грудні минулого року розглядались питання зайнятості демобілізованих учасників бойових дій. Під час наступного засідання комітету (у лютому поточного року) було заслухано виконання Програми зайнятості населення Кіровоградської області на період до 2017 року. Для більш детального розгляду таких питань комітетом було рекомендовано місцевим координаційним комітетам, іншим державним

органам розглянути їх на рівні районів (міст). Зокрема, було рекомендовано Долинській районній державній адміністрації проінформувати обласний комітет під час наступного його засідання про стан виконання Програми зайнятості Долинського району на період до 2017 року та про взаємодію сторін соціального діалогу щодо забезпечення зайнятості демобілізованих учасників АТО. Також було рекомендовано постійній комісії Долинської районної ради з соціальних і гуманітарних питань, районним профспілковим організаціям та спільним представницьким органам роботодавців району долучитись до вказаного інформування.

Для попереднього розгляду зазначених питань обласним та Долинським районним центрами зайнятості ініційовано перед головою вказаної постійної комісії Тетяною Романченко проведення розширеного засідання комісії. Таке засідання відбулось 12 квітня 2017 року в приміщенні районного центру зайнятості. В розширеному засіданні взяли участь голова районної ради Ірина Бондаренко, голова ГО «Районна спілка воїнів учасників АТО Долинського району «Захисник» Вадим Мирошниченко, представники організацій профспілок, роботодавців, управління соціального захисту населення РДА, районного військового комісаріату, декілька безробітних з числа демобілізованих учасників АТО, радник голови РДА з питань АТО, представники редакцій районних ЗМІ, директор районного центру зайнятості Марина Соловйова та заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Під час розгляду питання виконання районної програми зайнятості особлива увага була приділена питанням створення нових робочих місць, організації громадських робіт. Ірина Бондаренко, голова районної ради, акцентувала увагу на тому, що не всіма сільськими радами передбачено фінансування громадських робіт, зазначила за необхідне ініціювати внесення змін до відповідних бюджетів.

На початку розгляду другого питання Марина Соловйова повідомила про стан справ з працевлаштуванням зареєстрованих безробітних з числа учасників АТО. Вадим Мирошниченко та запрошені безробітні повідомили про проблемні питання, які, на їхню думку, заважають працевлаштуванню цієї категорії громадян. Зокрема, було зазначено, що рівень заробітної плати наявних вакансій менше рівня грошового забезпечення військовослужбовців, недостатньо виділяється коштів на підтримку підприємництва. Олег Кононюк, військовий комісар Долинського районного військового комісаріату, запропонував присутнім учасникам АТО розглянути питання про вступ на військову службу за контрактом. Анатолій Василюк, керівник Асоціації сільськогосподарських підприємств Долинського району, запропонував учасникам АТО об'єднати свої зусилля та отримані земельні ділянки для створення соціального підприємства та спільного обробітку земель, завірив, що членами асоціації буде надана вся можлива допомога у провадженні господарської діяльності. Ірина Бондаренко звернула увагу керівника громадської організації на те, що певні кошти на підтримку підприємництва передбачені в місцевому бюджеті. Марина Соловйова проінформувала про можливості районного центру зайнятості щодо виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості, звернув увагу присутніх на тому, що окремі громадські організації надають допомогу учасникам АТО за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги. Зокрема, повідомив, що ГО «Територія успіху» реалізує відповідний проект, і охочі можуть долучитися до нього. Акцентував увагу також на тому, що використання всіх наявних можливостей (хоч в окремих випадках і обмежених фінансово) має гарантувати зацікавленим особам отримання сумарно суттєвої допомоги в провадженні підприємницької діяльності.

За результатами засідання постійної комісії, прийнято рішення продовжити розгляд таких питань в подальшому, зокрема безпосередньо в сільських радах, на території яких проживають демобілізовані військовослужбовці.