Як знайти першу роботу? Це запитання задає собі кожен випускник вишу, коледжу, технікуму або училища. Пошук першої роботи є захоплюючим і хвилюючим процесом. Адже залишаючи стіни навчального закладу, кожен випускник стикається з проблемою працевлаштування. Тим більше важливий і відповідальним є цей крок, що може бути не тільки захоплюючим, але й досить жорстким.

Насамперед, процесу пошуку роботи повинен передувати якийсь підготовчий період. Найважливішим тут є реалістична оцінка своїх можливостей. Адже багато роботодавців шукають фахівців, які вже мають якийсь досвід роботи. Тому в першу чергу необхідно підготуватися до того, що першою роботою стане робота на найнижчому щаблі кар'єрних сходів з невисокою оплатою праці.

Не варто себе недооцінювати та дозволяти недосвідченості перешкоджати своїм починанням. Оцініть реально всі свої таланти та навички, які Ви вже, можливо, встигли придбати раніше. Це обов'язково допоможе Вам набути впевненості в собі та знайти першу роботу.

Не менш важливим моментом є чітке усвідомлення та розуміння конкретної галузі, сфери діяльності та спеціалізації, у якій Ви бажаєте та плануєте працювати. Адже навіть у рамках одного підприємства та сама спеціальність може знайти різне застосування. І в залежності від Вашого вибору надалі буде залежати як майбутнє матеріальне становище, так і рівень комфорту та задоволеності від професії.

Ще одним важливим моментом підготовчого етапу стане вивчення вимог, які висувають роботодавці до кандидатів з вашої спеціальності. Для цього приблизно протягом півроку до початку пошуків роботи варто переглядати відкриті вакансії. Можливо, для того, щоб знайти першу роботу Вам буде потрібно здобути додаткові навички, що зустрічаються в більшості вакансій, і для цього у Вас буде достатньо часу.

На наступному етапі варто зібрати всі необхідні документи та підготувати резюме, у якому необхідно обов'язково вказати свої якості та навички, що є важливими для обраної роботи. Це Ваша візитна картка, що має зацікавити  роботодавця. Тому вкрай важливим є скласти його грамотно. Для людини, яка має невеликий досвід роботи, рекомендують складати функціональне резюме, у якому акцент ставиться на навичках та вміннях, а не на періодах роботи.

Якщо Ваша кандидатура змогла зацікавити роботодавця, Вас запросять пройти співбесіду. Не варто спізнюватися на цей важливий захід, приїхати необхідно вчасно, у встановлену годину. Приділіть особливу увагу своєму зовнішньому вигляду. Він не повинен бути зухвалим та неохайним. Перевагу віддайте діловому стилю.

Привітайте роботодавця з посмішкою на обличчі та повідомте його, наскільки підходящою кандидатурою Ви є.

Крім того, дозволити зрозуміти, що Ви маєте уявлення про майбутню роботу, вашому інтерв'юерові допоможе проведене вами перед співбесідою невелике дослідження та збір інформації про компанію, виготовлені нею товари й надані послуги.

Після закінчення співбесіди та відповідей на всі запитання роботодавця, задайте свої запитання про майбутню роботу та підприємство. Це продемонструє Вашу справжню допитливість і зацікавленість.

Цілеспрямованість, бажання та ретельна підготовка обов'язково допоможуть Вам знайти першу роботу, проявити себе в найкращій якості та рухатися кар'єрними сходами тільки вперед.