12.07.2019 | 14:28

Учора, 11 липня, фахівцями Онуфріївської районної філії обласного центру зайнятості спільно з представниками управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації була організована зустріч для внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Онуфріївського району, з представником громадської організації «Десяте квітня» Володимиром Кудрею.

Вадим Крамаренко, провідний фахівець з питань зайнятості районної філії обласного центру зайнятості, поінформував присутніх про роботу, яку проводить служба зайнятості з внутрішньо переміщеними особами щодо сприяння їхньої зайнятості. Обговорювалися питання про переваги тих послуг, які пропонуються державною службою зайнятості, зокрема, оволодіння новою професією або підвищення кваліфікації шляхом професійного навчання.

Крім того, під час заходу мова йшла про адресні та нові форми роботи служби зайнятості, що спрямовані на забезпечення зайнятості громадян, які вимушено переїхали зі східних областей України та АР Крим.

В. Кудря надав інформацію про діяльність громадської організації та спектр безкоштовних послуг, які надаються ГО «Десяте квітня». Обговорювались також проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, проживаючи на території району. Було визначено, що основною проблемою внутрішньо переміщених осіб, яка потребує вирішення, є забезпечення житлом та робочими місцями.

Присутні мали можливість розповісти про свої життєві ситуації, здобуті професії та трудовий шлях, особисті професійні якості та можливості.

Крім того, усі бажаючі мали змогу отримати корисну інформацію, зокрема, щодо діючих державних програм, які спрямовані на соціальний захист цих громадян, змінами в законодавстві, що стосуються реалізації прав переселенців, нормами чинного законодавства щодо міграційних, житлових, земельних та інших майнових питань, а також оформлення та відновлення втрачених документів та ін.

Наприкінці заходу запрошені висловили вдячність організаторам заходу і запевнили, що спілкування, обмін досвідом, визначення спільних пріоритетів та підтримка оточуючих саме те, що необхідно внутрішньо переміщеним особам у цей непростий час.

 

О. Майборода, заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості