14.08.2019 | 13:06

«Порядок звільнення працівників: коротко про головне», – такою була тема зустрічі, що відбулася у приміщенні Петрівської районної філії обласного центру зайнятості за участі начальника відділу «Петрівське бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрія Турбаєвського,  у рамках проведення Дня відкритих дверей для роботодавців.

У ході зустрічі обговорили питання дотримання роботодавцями  порядку  розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.

Розпочинаючи підняту тему Ю. Турбаєвський сказав: «Основним законодавчим актом, який регулює трудові відносини працівників – є Кодекс законів про працю України. Статтею 40 цього Кодексу визначені такі підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу».

Ю. Турбаєвський навів чимало прикладів, одним з яких є ситуація досить поширена серед причин звільнення - «за власним бажанням».

«Фахівці відділу кадрів з досвідом, і новачки на цій посаді, часто стикаються з деякими питаннями, а саме – як правильно оформити документи про звільнення за власним бажанням згідно з усіма юридичними тонкощами. Головне – попередити будь-які ситуації, що можуть викликати конфлікт або трудовий спір. У статті 241-1 КЗпП вказано, що термін, який обчислюється в тижнях повинен закінчуватися у певний день тижня. Отже, якщо працівник подав заяву в середу, то попереджувальний термін закінчиться в середу через два тижні. Якщо закінчення терміну припадає на неробочий, вихідний чи святковий день, днем закінчення строку вважається найближчий робочий день», – повідомив Ю. Турбаєвський.

Цікавою частиною зустрічі стало практичне заняття щодо звільнення працівників.

Працівник написав заяву про звільнення за власним бажанням 25 квітня 2019 року. Термін попередження закінчується 09 травня цього року, у четвер, а це святковий день. Оскільки звільнити працівника потрібно у найближчий робочий день, то датою звільнення буде 08.05.2019, середа. І таких нестандартних прикладів було розглянуто чимало. 

Практичне заняття було жвавим та корисним, адже вирішувались цікаві випадки звільнення працівників, які трапляються у повсякденній роботі кадрових служб.

Також роботодавців, було поінформовано про запровадження службою зайнятості всеукраїнського опитування щодо задоволеності наданням послуг державної служби зайнятості та надано інформацію щодо можливості заповнення відповідної анкети, яка розміщена головній сторінці сайту Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

К. Овдій, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Петрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості