26.03.2020 | 11:37

Після закінчення Жовтоводського професійного ліцею, де здобула професію кухаря 3-го розряду, молода дівчина з Петрового Олена Куницька працевлаштувалася до одного з місцевих підприємців продавцем продовольчих товарів. «Невдовзі я вийшла заміж, народилася донечка, побільшало сімейних клопотів та обов'язків. Ще перебуваючи у декретній відпустці, внаслідок закриття магазину, довелося звільнитися. І знову пошуки нової роботи», – ділиться спогадами молода жінка.

Зі слів Олени, минуло ще трохи часу, як її чоловік уклав контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України. Вирішивши не гаяти час, жінка розпочала пошуки роботи і згодом працевлаштувалась продавцем непродовольчих товарів, адже сфера торгівлі була для неї вже знайома.

«Відсутність чоловіка вдома, брак вільного часу на виховання донечки, ведення домашнього господарства, регулярні лікарняні з дитиною, незручний графік роботи почав незадовільняти – усі ці причини спонукали мене до того, щоб знайти роботу з іншим графіком роботи, більш зручним», – розповідає Олена.

Молода жінка розпочала пошуки нової роботи з гнучким графіком. Здійснивши не одну невдалу спробу знайти роботу самостійно, Олена звернулася по допомогу у пошуку роботи до Петрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

«Лише нещодавно я усвідомила, що час лине дуже швидко, а двічі діти маленькими не бувають. Хочеться бути поряд із донькою та на власні очі бачити усі її «вперше», – зазначає Олена. – А повернення чоловіка із зони АТО/ООС підтвердило мою думку про те, як важливо бути разом із сім'єю та насолоджуватися кожною проведеною разом з моїми рідними хвилиною».

Спільно з кар’єрним радником безробітна склала індивідуальний план працевлаштування, врахувавши у ньому можливості та індивідуальні потреби шукача роботи.

Олена відвідувала семінари з техніки пошуку роботи, а також самостійно зверталася до роботодавців. Згодом жінку запросили на співбесіду до ПРаТ «Кіровоградобленерго» щодо заміщення посади «Контролер енергонагляду».

«Заходи, які я відвідувала у службі зайнятості, допомогли мені більш впевнено триматися на співбесіді з роботодавцем та повірити у власні сили. Проте, не маючи за плечима досвіду роботи у сфері енергетики, дуже переживала чи підійду я роботодавцю. Але хвилювання виявилися марними», – згадує молода жінка.

Під час співбесіди керівник підприємства побачив в Олені відповідальну та надійну людину і тому без вагань запропонував постійне робоче місце. Нині колишня безробітна повністю задоволена своє роботою та можливістю проводити якомога більше часу зі своєю сім’єю.

 

Л. Кісільова, заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Петрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості