31.07.2020 | 08:19

У  рамках всеукраїнської інформаційної кампанії, що проводиться з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, в Олександрівської районній філії  обласного центру зайнятості проведено семінар «Ризики нелегальної трудової міграції».

Про причини виїзду громадян за межі країни, суть поняття «нелегальна міграція», наслідки незаконного перебування особи за кордоном, ризики трудової міграції, шахрайські схеми, які використовують торговці людьми, присутнім розповіла  провідний бібліотекар Олександрівської районної бібліотеки для дітей та молоді Наталія Литвин.

Фахівці ж районної філії окреслили переваги легального працевлаштування, поінформували про правові відносини у сфері зайнятості, а саме про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту, ознайомили із найбільш поширеними різновидами шахрайства зі сторони роботодавця та ін.

Не оминуло уваги присутніх й питання нових освітніх сервісів, мета  яких не тільки підвищити професійні компетенції шукачів роботи, але й заохотити їх до розвитку власних навичок та здобуття нових знань. Фахівчиня запропонувала учасникам ознайомитися з безкоштовними освітніми платформами, серед яких: «Освітній портал Державної служби зайнятості», «Дія. Цифрова освіта», «Прометеус», «Coursera» та інші.

Також  присутні ознайомилися з інформацією про стан місцевого ринку праці, перспективи їхнього працевлаштування, вільні робочі місця.

 

Т. Вихрист, фахівець першої категорії відділу надання соціальних послуг Олександрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості