11.06.2021 | 10:37

Про права громадян на зайнятість та соціальний захист у разі настання безробіття, вчора, 10 червня, йшлося під час семінару-тренінгу, що пройшов у приміщенні Федерації професійних спілок Кіровоградської області для представників профспілкових організацій та працівників кадрових служб.

Основним спікером заходу був заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян. У своїй промові він зупинився на окремих положеннях Закону України «Про зайнятість населення», зокрема, надав присутнім визначення терміну «безробітний» та «зареєстрований безробітний», поінформував про порядок надання статусу безробітного, надання допомоги по безробіттю, її розміри, порядок розрахунку та обчислення страхового стажу.

Більш детально заступник директора обласного центру зайнятості зупинився на урядових програмах, які реалізовувала служба зайнятості у напрямку підтримки представників малого та середнього бізнесу у період карантину. Насамперед тих програмах, які покликані зберегти робочі місця, відновити бізнес після завершення дії обмежувальних заходів. Зокрема, це допомога по частковому безробіттю на період карантину.

Окреслив Б. Стоян й зміни у чинному законодавстві, що внесені у грудні минулого року до статті 47 Закону України «Про зайнятість населення». Зокрема, цими змінами регламентується надання підприємствам, які займаються виробництвом продукції, допомоги по частковому безробіттю. 

Особливу увагу присутніх заступник директора обласного центру зайнятості звернув на роль служби зайнятості в умовах децентралізації органів виконавчої влади, а також інших процесах, що передбачають вивільнення працівників. «Основне завдання служби зайнятості – забезпечити кар’єрний супровід кожному працівнику, який підпадає під вивільнення. Кожного клієнта супроводжує свій кар’єрний радник, який складає індивідуальний план надання соціальних послуг, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення», – наголосив Б. Стоян.

Крім того, обговорювалося питання масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця, порядок подання звітності про заплановане вивільнення. «Віднедавна усі підприємства, установи та організації, у разі запланованого масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, повинні подавати до центрів зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності, звіт за формою №4-ПН за новою формою», – підкреслив заступник директора обласного центру зайнятості.

Зупинився Б. Стоян й на повноваженнях об’єднаних територіальних громад у сфері зайнятості населення, ведення соціального діалогу на рівні нових ОТГ.

Наостанок, на всі запитання, які виникали у присутніх, заступник директора обласного центру зайнятості надав вичерпні відповіді.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості