21.03.2023 | 10:41

Людина стає дорослою, коли починає брати на себе відповідальність і робити вибір. Вперше в житті особа стикається із серйозним вибором ще в школі, коли доводиться обирати майбутню професію. А тут, як не крути,  не обійтись без допомоги спеціалістів і на поміч дітям приходять фахівці з профорієнтаційної роботи, які організовують для них заходи, спрямовані на професійне самовизначення.

 Саме такий захід було проведено днями в рамках  «Тижня профорієнтації» для учнів 9-го класу ліцею «Інтелект» психологом Знам’янського управління Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмилою Базюк, спільно з бібліотекарем  Знам’янської центральної бібліотеки Наталею Мирошниченко.

Під час заходу йшлося про професії, історії їх виникнення та роль, що вони відіграють у суспільстві. Також значну увагу було приділено виникненню і розвитку нових професій, у тому числі – під впливом науково-технічного прогресу.

Психолог служби зайнятості поінформувала учасників заходу про стан ринку праці, ознайомила із популярними серед роботодавців професіями і спеціальностями.

Приймаючи участь у заході, школярі мали змогу отримати інформацію про профорієнтаційні послуги, що надаються Державною службою зайнятості, в тому числі, і для учнівської молоді. Зокрема – це проведення профдіагностичного тестування з метою визначення професійної спрямованості опитанта, вибір майбутньої професійної діяльності, навчального закладу тощо.

Допомогти учням знайти своє покликання, те, від чого горітимуть очі – завдання, які ставлять перед собою фахівці служби зайнятості. Від молоді потрібно лише мати ентузіазм, бажання навчатися, наполегливість і віру в себе! А, як симбіоз роботи профорієнтаторів і школярів – можливість разом побудувати міцну і квітучу країну професіоналів!

Стоїте на порозі вибору майбутньої професії?  Порада – зверніть увагу на професії, які сьогодні в дефіциті на ринку праці і на які прогнозують попит? Де цю інформацію отримати? Державна служба зайнятості допоможе кожному охочому. Контакти тут http://surl.li/emipw Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir