17.11.2023 | 08:38

Олександр Кириленко, житель м. Олешки, що на Херсонщині, за спеціальністю технік з експлуатації електрообладнання та автоматики суден. Свого часу він закінчив Херсонське морехідне училище рибної промисловості.

За весь трудовий шлях, який довелося пройти Олександрові Кириленку, він спробував себе у різних сферах: вантажник, охоронник, водій автотранспортних засобів, експедитор, слюсар-ремонтник, машиніст-обхідник з котельного устаткування.

«Спілкуючись з односельчанами, які покинули рідні домівки і влаштувались на інших територіях, дізнався, що їм важко знайти роботу на новому місті. Та радили не втрачати час на самостійні пошуки, а звертатися до фахівців служби зайнятості. Передпенсійний вік також не на мою користь, тому звернувся до фахівців», – згадує О. Кириленко.

Оформивши всі необхідні довідки, що пов’язані із встановленням статусу  внутрішньо переміщеної особи, не гаяв часу і на початку серпня звернувся до Бобринецького відділу Кропивницької філії обласного центру зайнятості з наміром знайти роботу.

Під час співбесіди з кар’єрним радником чоловік повідомив, що  готовий прийняти будь-яку пропозицію працевлаштуватися, адже роботи він не цурається. Вже у вересні йому було запропоновано посаду машиніст (кочегар) котельні у професійно-технічному училищі № 32 м. Бобринець, на яку він з радістю погодився.

Для успішного працевлаштування безробітному необхідно було виконати одну умову роботодавця – пройти курси підвищення кваліфікації. Безробітний отримав сертифікат для навчання у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості на курсах цільового призначення за навчальною програмою «Організація та виконання робіт у котельнях на різних видах палива».

Зі слів чоловіка, він успішно пройшов курс навчання та задоволений, що все ж він дослухався до порад односельців та фахівців служби зайнятості, і вже з 15 жовтня поточного року прийнятий на роботу в професійно-технічне училище № 32 м. Бобринець, де і працює на даний час.

Цей приклад дає підстави стверджувати, що бажання рухатися вперед, наполегливість заради досягнення мети, навчання упродовж життя матимуть результати – бажане працевлаштування.   

Ви у пошуках роботи? Звертайтеся до найближчої філії обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування.

Є бажання самостійно переглянути актуальні вакансії? Скористайтеся електронними можливостями та сервісами служби зайнятості:

  • сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості https://cutt.ly/qKFhLXK
  • Єдиний портал вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua/
  • телеграм-канали ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb та «Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує» https://t.me/job_kid_dcz , де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії.