30.07.2021 | 13:51

Сьогодні, 30 липня, в усьому світі відзначається День протидії торгівлі людьми. Він був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

З цієї нагоди у Києві та обласних центрах України проводиться Всеукраїнська інформаційна кампанія «#ПрацюйБезпечно». Не залишилася осторонь такої нагальної проблеми і Кіровоградська область. Зокрема у Кропивницькому вона пройшла на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського.

Захід відбувся за участі представників департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Кіровоградського обласного центру зайнятості, Регіонального центру з надання базової вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Головного управління Національної поліції в області та ін.

У рамках заходу працювали інформаційно-консультативні локації, під час роботи яких відбувалося інформування та консультування населення щодо проблеми торгівлі людьми, правил безпечного працевлаштування як в Україні, так і за її межами.

Слід  наголосити, що саме такі інформаційно-просвітницькі заходи дають можливість ознайомити, у т.ч. й безробітних, з основними правами людини, сприяють донесенню доступної та достовірної інформації щодо існування і розповсюдження проблеми торгівлі людьми в Україні та за кордоном, основних причин потрапляння людини до ситуації торгівлі людьми, ознак небезпеки, ризикової поведінки та способів уникнення таких ситуацій.

 

Відділ організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості