28.03.2024 | 08:44

Упорядкування, відновлення та благоустрій прибережних смуг, природних джерел та водоймищ, русел річок; укріплення дамб, мостових споруд, ліквідація стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів; надання допомоги населенню, насамперед людям з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам техногенного, природного та воєнного характеру; заготівля дров для опалювального сезону.

Це справи, які не можуть бути відкладені на потім. Дбайливі господарі шукають можливості, щоб вирішити їх якомога швидше. У цьому їм допомагають урядові програми, які реалізовує Державна служба зайнятості.

Для прикладу. За ініціативи голів Долинської та Гурівської територіальних громад у січні цього року головою Кропивницької районної військової адміністрації видано розпорядження про організацію суспільно корисних робіт.

Види суспільно корисних робіт та об’єкти, на яких вони проводяться, визначено безпосередньо громадами, які у свою чергу формувались за пропозиціями старостинських округів.

І вже з кінця лютого між комунальними підприємствами «Молодіжненське ВКС»,  «Комфортне місце» та Кіровоградським обласним центром зайнятості були підписані перші на Долинщині договори для проведення суспільно корисних робіт у визначених старостинських округах.

У важливості цих робіт переконалися й інші територіальні громади, тому вони будуть продовжуватися. Цьогоріч в області близько 60 безробітних долучилися до суспільно корисних робіт, з них 44 –  мешканці Долинської та Гурівської громад. До проведення цих робіт були залучені й 4 внутрішньо переміщені особи.

Нагадаємо, що фінансування суспільно корисних робіт, що виконуються зареєстрованими безробітними та незайнятими внутрішньо переміщеними особами працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного, здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До суспільно корисних робіт залучаються працездатні особи, у тому числі ті, які не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану (крім працездатних осіб, що залучені до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення і заброньовані за підприємствами у період воєнного стану з метою виконання робіт, що мають оборонний характер, а також осіб, залучених до здійснення заходів національного спротиву). Участь у суспільно корисних роботах – це можливість долучитися до перемоги на трудовому фронті.

Детальніше про види тимчасової зайнятості та про те, як до них можна долучитися, – за посиланням.

Усе про суспільно корисні роботи тут.

Є питання? Контакти тут.