19.10.2021 | 09:59

Що робити, чим займатися після закінчення військової служби, – головне запитання, яке ставив собі тридцятитрирічний мешканець Олександрійщини Андрій Миколайович, повернувшись до цивільного життя.

Запитань було більше, ніж відповідей. Але потім зрозумів, що не може сидіти без діла, є сили, досвід та бажання. Владнавши усі побутові проблеми, одним з найперших завдань безробітного було працевлаштування.

Чоловік мав чимало сумнівів: без професійного досвіду роботи, практичних навичок та вмінь знайти роботу буде нелегко. На самостійні пошуки вирішив не витрачати час, тому звернувся до Олександрійського міськрайонного центру зайнятості.

Під час співбесіди з кар’єрним радником з’ясувалося, що молодий чоловік закінчив Олександрійське ПТУ №33, де здобув професією офіціанта. Після чого був призваний на строкову службу. Потім – робота на будівництві як на Олександрійщині, так і за її межами.

«У 2014 році була оголошена часткова мобілізація у Збройні Сили України. Це був мій свідомий вибір. Потім підписав контракт на військову службу в лавах Національної гвардії України. Незважаючи на складні військові будні, а це майже п’ять років, час несення служби промайнув швидко», – згадує чоловік.

Атовець розглядав різні варіанти працевлаштування. На жаль, не одразу безробітному пощастило підібрати вакансію, яка б повністю його задовольнила.

Згодом ВК ПрАТ «Оболонь», яке займається виробництвом безалкогольних та слабоалкогольних напоїв, а також ремонтом і реставрацією фірмового холодильного обладнання для напоїв, поінформувало центр зайнятості про вільне робоче місце налагоджувальника устаткування у виробництві харчової продукції.

Зацікавленість чоловіка не можна було не помітити, тож фахівці центру зайнятості запропонували безробітному спробувати, і він, не вагаючись, погодився. Пропозиція дуже йому сподобалася, та й рівень заробітної плати цілком влаштовував, оскільки треба було матеріально забезпечувати сім’ю: дружину та дворічного сина.

Молодий чоловік успішно пройшов співбесіду, переконавши керівника підприємства у своїй вмотивованості та готовності працювати. Тому після проходження медичної комісії Андрій став працівником виробничого комплексу, який є одним з найпотужніших підприємств в Олександрії.

Чоловік швидко влився в дружній колектив та із задоволенням працює на новому місці роботи.

На запитання, що запам’яталося у період несення військової служби і який досвід здобув, Андрій Миколайович відповів: «Безцінним для мене є той військовий досвід, який я б ніколи не здобув в іншому місці. Це міцна дружба побратимів, підтримка один одного, злагодженість, від якої іноді залежало наше життя».

 

М. Білик, провідний фахівець з питань зайнятості відділу організації працевлаштування населення Олександрійського міськрайонного центру зайнятості