11.07.2019 | 15:38

У людей, які протягом тривалого часу були відірвані від звичайного життя виникають нові питання та потреби, спочатку це, звичайно, психологічна  реабілітація,  а згодом і необхідність знайти роботу, забезпечити фінансово себе і своїх близьких. Фахівцями Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості надаються послуги, які мають на меті сприяти якнайшвидшій адаптації учасників бойових дій. Особливістю роботи із вказаною категорією безробітних є індивідуальний підхід до кожного з урахуванням не тільки професійного досвіду та освіти, а й психологічного стану та готовності до сприйняття інформації.

Прикладом успішної співпраці кар’єрного радника, безробітного та роботодавців є вирішення питання працевлаштування Сергія Ч. Після проходження служби в Збройних силах України (в зоні проведення ООС) чоловік повернувся у рідний Кропивницький до своєї родини, яка з нетерпінням його чекала. За допомогою у працевлаштуванні звернувся до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості. Тут колишньому військовослужбовцеві розповіли про можливості професійного навчання та підвищення кваліфікації, надали інформацію про тимчасову зайнятість у період перебування на обліку в центрі зайнятості, а також надали послуги з пошуку роботи.

Враховуючи побажання та наявні професійні навички (за освітою – слюсар з ремонту автомобілів, під час військової служби працював водієм), Сергієві було запропоновано звернутися до «1 Державного пожежно-рятувального загону Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області щодо працевлаштування водієм автотранспортних засобів. Демобілізований військовослужбовець успішно пройшов співбесіду у роботодавця та був працевлаштований за вказаною посадою.

Таким чином, трудова діяльність для людини є не тільки способом економічно забезпечити своє існування, але і засобом реалізації своїх здібностей. Робота дозволяє кожному громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, бути  повноцінною  частиною сучасного суспільства.

 

В. Рашевська, заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості