12.06.2020 | 17:05

Сьогодні, 12 червня, для представників малого та середнього бізнесу Кропивницького, фахівцями обласного центру зайнятості та регіонального представництва газети «Все про бухгалтерський облік» проведено вебінар. На захід були запрошені представники управління Держпраці в Кіровоградській області, Головного управління ДПС в області та Головного управління Пенсійного фонду України в області.
Захід був присвячений питанню надання представникам малого та середнього бізнесу Кіровоградщини, у тому числі ФОПам, які не використовують найману працю, допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян розповів  учасникам вебінару про механізм надання роботодавцям допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Він ознайомив присутніх з нормативними документами, які регулюють питання надання зазначеної допомоги, та внесеними до них змінами у хронологічному порядку.  
Також  Б. Стоян наголосив, що 29 травня 2020 року набув чинності Закон України № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID-19)», а невдовзі було ухвалено постанову Кабінету Міністрів України від  03 червня 2020 року № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

«Ці нормативні документи надають фізичним особам-підприємцям, які через карантинні заходи не працювали або ж скоротили свою діяльність, не мають найманих працівників та сплачували єдиний внесок на загальнобов'язкове державне соціальне страхування, право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Нововведенням закону є також надання можливості роботодавцям подавати документи протягом 90 календарних днів з дня зупинення чи скорочення діяльності. Раніше існуюча норма передбачала тільки 30-денний термін», – підкреслив Б. Стоян.

Більш детально заступник директора обласного центру зайнятості зупинився на порядку отримання цієї допомоги  та рекомендував завітати на Інтернет-ресурс державної служби зайнятості, де у рубриці «Допомога по частковому безробіттю», усі охочі можуть детально ознайомитись з покроковою інструкцією щодо порядку отримання ​допомоги по частковому безробіттю. Б. Стоян також повідомив, що на сьогодні 200 роботодавців Кіровоградщини уже скористувалися допомогою від держави, і більше 1000 працівників отримують виплати по частковому безробіттю.

У свою чергу,  представниця Пенсійного фонду Оксана Пухар надала роботодавцям детальну інформацію щодо організації персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, щодо складання звітності та ін.

Ганна Масловська, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Кіровоградській області, прокоментувала особливості чинного законодавства щодо здійснення виплат по частковому безробіттю. Посадовиця навела конкретні підстави, що не дають права роботодавцям на отримання цієї допомоги.

На завершення вебінару організатори закликали роботодавців скористатися державною програмою надання роботодавцям з числа малого та середнього підприємництва допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яка, насамперед, спрямована на збереження робочих місць, а надалі – відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості