13.10.2023 | 09:35

ПП « Дніпро» – одне з небагатьох підприємств у межах області, яке навіть у період воєнного стану та економічної нестабільності продовжує працювати. У цьому є величезна заслуга тих людей, які там працюють, адже від їхньої роботи і від сучасного мислення керівника залежать авторитет підприємства та економічний стан району та області.

Історія підприємства починається з 1998 року. І до сьогодні ПП «Дніпро» продовжує займатися вирощуванням зернових та олійних культур, розведенням овець, кіз, великої рогатої худоби молочних порід.

Керівник підприємства Грушецький Анатолій – людина, яка дбає про розвиток підприємства, застосування нових технологій з вирощування зернових та тваринництва. Водночас серед головного не лише збереження робочих місць, а й створення нових,  своєчасна виплата заробітної плати. Вболіває керівник і за колектив, добробут кожного працівника, яких на підприємстві налічується 65 осіб. Наразі до дружної команди долучилися й троє внутрішньо переміщених осіб, які працевлаштовані за направленням Голованівської філії обласного центру зайнятості.

 Дізнавшись від фахівців служби зайнятості про державну програму, що орієнтована на підтримку суб’єктів господарювання у період воєнного стану, – надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб, роботодавець не зволікав і зібрав необхідний пакет документів. 

«Напрямків, за якими ми близько двадцяти років співпрацюємо зі службою зайнятості, чимало. Насамперед – це добір працівників, організація професійного навчання та підвищення кваліфікацій працівників, проведення робіт тимчасового характеру, що дають нам можливість виконати термінові та позапланові роботи, не відволікаючи для цього основний персонал. Ми співпрацюємо, працевлаштовуємо, вчимо – і разом досягаємо цілей», – говорить керівник підприємства.

Днями фахівці Голованівської філії відвідали підприємство, де було обговорено дві комунікаційні кампанії: Всеукраїнську інформаційну кампанію «Робота для ВПО: ти потрібен!», метою якої є допомога внутрішньо переміщеним особам працевлаштуватися та інтегруватися в нових умовах,  а також Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», мета якої — навчити українців піклуватися про своє ментальне здоров’я та показати інструменти, які допоможуть подолати тривогу.

Наголошувалося, що Державна служба зайнятості готова допомагати працівникам підприємства долати стреси, застосовуючи базові вправи саморегуляції, що проводяться у рамках тренінгів під назвою «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях». Фахівці служби зайнятості запропонують дієві механізми та техніки, які сприятимуть психологічній стійкості у часи повномасштабної війни. Водночас Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!» передбачає проведення різнопланових заходів та синергію зусиль зацікавлених структур, аби  збільшити кількість працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб у рази.

Окремо було обговорено питання видачі ваучерів для громадян, які не зареєстровані в Державній службі зайнятості як безробітні і бажають опановувати нові знання або підвищувати власні професійні компетенції, зокрема у сфері сільського господарства.

Навіть у такий важкий час урядом запроваджуються державні програми, що орієнтовані на підтримку роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, це надання за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб унаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Тож треба співпрацювати і йти разом до Перемоги.

Ви роботодавець і маєте потребу в укомплектуванні вільних робочих місць або організації професійного навчання за професіями, що необхідні вашому підприємству? Звертайтеся, контакти тут.