19.10.2016 | 13:19

Майбутнє нашої країни належить дітям, тим, хто сьогодні ще навчається в школі, а відповідальність за майбутнє цих школярів лежить на дорослих, які безпосередньо впливають на вибір їхньої професії. Служба зайнятості також бере участь у цьому процесі і проводить профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю, акцентуючи увагу на підвищенні  престижу робітничих професій, адже сучасний ринок праці потребує висококваліфікованих фахівців даної сфери. У цьому напрямку працює і Долинський районний центр зайнятості, який нещодавно провів для учнівської молоді комунального закладу «Варварівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» низку профорієнтаційних заходів.

Для учнів старших класів проведено профорієнтаційний урок «Вибір професії – вибір майбутнього», під час якого школярі взяли активну участь у обговоренні питань, пов'язаних з вибором майбутньої професії.  Учні ознайомилися з поняттями «професія», «спеціальність», «професійно-важливі якості», з основною класифікацією професій за предметом праці та ін.

Під час заходу, фахівець з питань зайнятості районного центру зайнятості С. Щербіна, допомагала учням аналізувати робітничі професії за структурою: зміст діяльності, кваліфікаційні вимоги до професії, вимоги до професійно-важливих якостей, медичні протипоказання, професійна освіта, можливості працевлаштування. Були розглянуті професії: кухар, продавець, офіціант, електрогазозварник, водій автотранспортних засобів та ін.

Також дітям запропоновано взяти участь у профорієнтаційній грі «Подорож у світ професій», під час якої вони продемонстрували свої знання, винахідливість та активність. Кмітливими, допитливими, добре обізнаними з професіями показали себе школярі під час вирішення профорієнтаційних завдань. Обговорили питання про особливості працевлаштування молоді в сучасних умовах, вимоги роботодавців до працівників та можливі помилки у виборі майбутньої професії.

Крім того, профконсультант поінформував учнів та педагогічних працівників про діючу платформу із профорієнтації та побудови кар'єри для молоді - портал «Моя кар'єра», за допомогою якого всі охочі зможуть пройти ліцензований міжнародний профорієнтаційний тест «Магелано університет» для вибору майбутнього напрямку навчання.

Зі слів педагогічних працівників, профорієнтаційна робота, яку проводить служба зайнятості, є дуже важливою складовою у підготовці учнівської молоді до вибору власного професійного майбутнього.