10.08.2020 | 11:53

У центрі селища Компаніївка розташоване затишне кафе під назвою «Гавань». Власником цього закладу є фізична особа-підприємець Людмила Немеш. Разом із чоловіком вони, понад 10 років тому, започаткували сімейний бізнес і надають послуги громадського та мобільного харчування.

«Карантин для нас, як і для багатьох інших, настав не дуже вчасно: ми вже розпочали робити закупівлі, оновлення інтер'єру, аж тут… Повідомлення про те, що від сьогодні по всій Україні, з метою запобігання поширенню короновірусу, будуть закриті усі ресторани, кафе, заклади громадського харчування, а також зупинять роботу ринки і магазини, а ще буде зупинено роботу громадського транспорту, стало зрозуміло, що для представників малого та середнього бізнесу настає нелегке випробування. І що це випробування відчує і наш бізнес. Нам довелось зачинитись», повідомляє фопівчиня Л. Немеш.

Зі слів приватного підприємця, спочатку вони розгубилися, адже багато продуктів харчування та напоїв, а також іншого товару залишалось. Усе, що могли, повернули постачальникам. Але більшість довелось забирати самим – сімейний бізнес поніс втрати і збитки.

Про допомогу по частковому безробіттю Людмила Немеш дізналася з телевізійних новин. Жінка вирішила не зволікати і скористатися державною підтримкою. Телефонний дзвінок до Компаніївської районної філії обласного центру зайнятості та покрокова інструкція, що розміщена на сайті державної служби зайнятості, допомогли Людмилі Борисівні сформулювати для себе усі дії, які необхідно зробити аби отримати цю допомогу. Підприємниця оперативно зібрала необхідний пакет документів і залишила його у скриньці для кореспонденції в районній філії. На сьогодні Кіровоградським обласним центром зайнятості вже прийнято позитивне рішення про надання ФОП Немеш Л.Б. допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

У червні, як і переважна більшість закладів, кафе «Гавань» знову відновило свою роботу. Тільки-но карантин було послаблено, мешканці Компаніївщини знову почали приходити на каву, пообідати, і звичайно, провести незабутні сімейні свята у колі друзів.

«Я впевнена, що у цей скрутний для ведення бізнесу час, подібна фінансова підтримка є реальною допомогою вирішити нагальні проблеми підприємницької діяльності та відновити бізнес», – впевнено говорить підприємець.

 

А. Ярошук, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Компаніївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості