12.07.2018 | 11:58

У рамках реалізації заходів, передбачених Меморандумом про співпрацю між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області та Кіровоградським обласним центром зайнятості, учора, 11 липня, на базі Інформаційно-консультаційного центру обласного центру зайнятості відбувся семінар для шукачів роботи.

«Сьогодні дуже важливо, щоб кожна людина знала свої права, могла їх правильно реалізувати, та за необхідності захистити. Адже місія системи безоплатної правової допомоги полягає у захисті прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот», – зазначила в. о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області Олена Шишкарьова.

Розповідаючи про роль та функції системи БПД, Олена Шишкарьова повідомила присутнім про її становлення та розвиток, а також про те, хто має право на отримання правових послуг. Вона наголосила, що одними із пріоритетних напрямів правопросвітницької роботи, яку проводять фахівці системи, визначено теми щодо попередження випадків незаконного звільнення працівників з роботи та стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати.

Начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Ольга Салоїд пояснила присутнім зміст основних положень Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та практику їх застосування, поінформувала про діяльність системи БПД, основні напрямки роботи та послуги, які громадяни мають змогу отримати звернувшись безпосередньо до спеціалістів центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги.

У свою чергу провідний юрисконсульт Кіровоградського обласного центру зайнятості Валентина Смолькіна наголосила на тому, що у рамках виконання Меморандуму зусиллями фахівців державної служби зайнятості та системи безоплатної правової допомоги, для безробітних проводяться інформаційні заходи, спрямовані на підвищення рівня правової обізнаності населення щодо захисту їхніх прав.

Під час заходу шукачі роботи, які перебувають на обліку у центрі зайнятості, найбільше цікавилися питаннями державних гарантій та пільг у сфері соціального забезпечення, а також переглянули відеороліки про необхідність отримання адвокатської допомоги.

 

 

К. Білоконь, провідний фахівець із зв’язків з громадскістю та пресою Кіровоградського обласного центру зайнятості