11.10.2018 | 11:42

Демобілізовані військовослужбовці, учасники АТО, потребують особливої уваги, адже повертаючись до мирного життя, стикаються з багатьма життєвими проблемами, у т. ч. пов’язаними з працевлаштуванням. Питання їхньої адаптації на ринку праці є одним із першочергових у роботі служби зайнятості.

Служба зайнятості Кіровоградщині активно працює над вирішенням питанням зайнятості демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО й готова надати широкий спектр соціальних послуг. Вибір засобів і форм допомоги, у кожному конкретному випадку, залежить від мети, з якою громадянин звертається до служби зайнятості.

До Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості звернувся пан Андрій. Маючи педагогічну освіту за спеціальністю «Історія» тривалий час працював старшим уповноваженим в особливо важких справах в управлінні служби безпеки України. Залишившись без роботи, він не вагаючись звернувся до міськрайонного центру зайнятості , де йому запропоновано посаду директора в ПП «Акрополь - Плюс».

Успішно працевлаштувався і пан Віктор, який після невдалих спроб самостійного пошуку роботи по допомогу у працевлаштуванні звернувся до міськрайонного центру зайнятості. Чоловікові швидко підібрали перелік можливих вакансій, серед яких його зацікавила посада головного інженера у ТОВ «Баутех плюс». Чоловік отримав направлення на співбесіду, успішно її пройшов і нині працевлаштований.

Пан Станіслав, колишній військовий, у пошуку роботи звернувся  до міськрайонного центру зайнятості,  де під час міні-ярмарку вакансій успішно відбулася співбесіда з представником кадрової служби Інгульської шахти Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», за результатами якої чоловік був працевлаштований на посаду електрослюсаря чергового та з ремонту устаткування.

Подібна історія склалася і у пана Михайла, який також намагався знайти роботу самостійно. «На жаль, я зрозумів, що знайти підходящу роботу не так просто. Вирішив шукати її за допомогою служби зайнятості, адже життя продовжується, і переді мною все гостріше постає питання, чим займатися далі, аби утримувати сім'ю», – зауважує пан Михайло. По допомогу в працевлаштуванні він звернувся до міськрайонного центру зайнятості.

Пройшовши співбесіду з роботодавцем, Михайло за сприяння служби зайнятості був працевлаштований на ПАТ «Гідросила АПМ», де він наразі і працює на посаді слюсаря-ремонтника.

Отже, шляхом наполегливих зусиль спеціалістів центру зайнятості та роботодавців, помножених на активне бажання людини працювати, можна досягти позитивних результатів.

 

О. Чумаченко, начальник відділу активної підтримки безробітних Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості