05.08.2019 | 15:27

У приміщенні Маловисківської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему «Створення нових робочих місць».

До обговорення питання були запрошені представники райдержадміністрації та керівник ТОВ «Лінден МВ» Ірина Спеціальна, яка має на меті створювати нові робочі місця на території району.

Розпочала захід директор Маловисківської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Алла Кучеренко, яка поінформувала про ситуацію на ринку праці та роль роботодавця у реалізації державної програми зайнятості.

«Роботодавець був і залишається незмінним клієнтом служби зайнятості, який може створювати нові робочі місця та зберігати існуючі, навіть в теперішній час. Тому фахівці районної філії особливу увагу приділяють налагодженню партнерських стосунків з новоутвореними роботодавцями і наданню дієвої допомоги в укомплектуванні вільних та новостворених робочих місць», – повідомила А. Кучеренко.

Одним із напрямків стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць є виплата щомісячної компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні з числа зареєстрованих безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості.

Так, у липні поточного року свою діяльність розпочало підприємство ТОВ «Лінден МВ», основним видом діяльності якого є лісопильне та стругальне виробництво. І. Спеціальна повідомила про те, що з перших днів свого заснування, з метою забезпечення кваліфікованими кадрами, підприємство співпрацює з районною філією обласного центру зайнятості. У планах підприємства розширення виробництва, а отже і створення нових робочих місць. «Слід зазначити, компенсація єдиного внеску це реальна допомога роботодавцю, а саме можливість зменшити фінансове навантаження на роботодавця зі сплати податків, а заощаджені кошти працедавці можуть спрямувати на розвиток бізнесу та збільшення заробітної плати працівникам», – зазначила І. Спеціальна.

У свою чергу, представники управління соціального захисту, фінансового управління, управління економіки та розвитку інфраструктури Маловисківської райдержадміністрації поінформували про роботу з питань створення сприятливих умов для діяльності малого та середнього бізнесу, а відповідно й для створення нових робочих місць, легалізації зайнятості та зарплати.

Наприкінці зустрічі директорка районної філії А. Кучеренко наголосила на необхідності проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед роботодавців щодо ведення соціально-відповідального бізнесу, створення нових та збереження існуючих робочих місць, що у свою сприятиме вирішенню проблемних питань зайнятості безробітних мешканців району.

 

Ж. Цяпкало, заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Маловисківської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості