07.04.2025 | 11:44

Завершення навчання – це старт у доросле життя, де питання пошуку роботи постає перед випускником одним з перших. Це справа, яка потребує виваженого підходу та обдуманих рішень, адже від правильного вибору буде залежати професійне майбутнє учнівської молоді.

З метою інформування здобувачів освіти щодо сучасних тенденцій та перспектив ринку праці, фахівці Знам’янського управління Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості провели для випускників ДНЗ  «Знам'янський професійний ліцей» профорієнтаційний захід.

Під час зустрічі на обговорення піднялась тема пошуку роботи своєї мрії і шляхи професійної реалізації загалом.

Консультант роботодавця відділу надання послуг роботодавцям Людмила Кравчук зауважила: «Багато хто залишається у стані невизначеності щодо професійного майбутнього саме тому, що не знає, за яким алгоритмом шукати роботу. Знання ситуації на ринку праці, розуміння його потреб і власних уподобань, знань, навичок розширює горизонти можливостей. Важливий комплексний підхід. Тоді ваші шанси на успіх значно зростають!».

Серед іншого, приділили увагу питанням, які висвітлюють перші кроки у пошуку робочого місця, зокрема – як знайти роботу, якщо досвіду ще немає; яким чином скласти резюме, що приверне увагу роботодавця тощо. Під час заходу студенти дізналися й про правила прийому та звільнення працівників, права найманого працівника, забезпечення дотримання умов праці, захист від незаконного звільнення та цілу низку інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Йшлося й про послуги, які надає служби зайнятості. Було наголошено, що служба зайнятості має одну з найбільших баз даних вакансій, які оновлюються онлайн, актуальні та гарантують офіційне працевлаштування. Студенти дізнались і про шляхи професійної адаптації до потреб ринку праці та реінтеграції в систему реальних трудових відносин.

Л. Кравчук більш детально зупинилась на аспекті розвитку молодіжного підприємництва і урядовій програмі від «єРобота»: «Сьогодні Державна служба зайнятості надає можливість отримати грант на створення або розвиток власної справи. Зокрема, молодь віком від 18 до 25 років мають право на отримання мікрогранту розміром до 150 тисяч гривень», – наголосила вона.  Також розкрила питання щодо подачі заявки на отримання грантів за проєктом «Власна справа»; особливостей їх отримання; напрямків, на які можна використати грантові кошти; розмірів того чи іншого гранту та від чого такі розміри залежать.

На завершення зустрічі студентська молодь почула мотивуючу настанову від фахівців служби зайнятості, у якій йшлось про те, що кожен з нас – творець власного професійного майбутнього. Побудова плану пошуку роботи і ефективного алгоритму своїх дій, робить можливими будь-які виклики на шляху до реалізації поставлених цілей!