19.08.2021 | 09:21

Учора, 18 серпня, у Кіровоградському обласному центрі зайнятості у рамках реалізації проєкту «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» відбулося засідання галузевої фокус-групи з прогнозування ринку праці у сфері сільськогосподарського машинобудування.

На захід були запрошені: представник Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців, директор управління персоналом ПрАТ «Гідросила Груп» Володимир Заботкін, директор з персоналу АТ «Ельворті» Світлана Кулік, голова обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування Леонід Козинець, представники ПрАТ «Металіт» Ася Святокум та Наталія Гаркуша, а також директорка Центральноукраїнського вищого професійного училища ім. М. Федоровського Оксана Яценко.

Відкрив захід його модератор – заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян. Він, зокрема, повідомив, що Кіровоградський обласний центр зайнятості є одним з 10 регіональних центрів зайнятості, де державна служба зайнятості у співпраці EU4Skills реалізовує пілотний проєкт з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів. Його мета – підвищення ефективності забезпечення галузей економіки кваліфікованими трудовими ресурсами, передусім шляхом більш обґрунтованого формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів.

Заступник директора коротко ознайомив присутніх з основними складовими проєкту та очікуваннями від результатів проведених предметних досліджень.

Захід був спланований таким чином, що кожен із присутніх мав можливість охарактеризувати стан галузі, окреслити перспективи розвитку сфери сільськогосподарського машинобудування, озвучити проблематику основних невідповідностей між підготовкою кадрів та потребами роботодавців у навичках та кваліфікаціях, окреслити своє бачення щодо їх вирішення.

Загальною проблематикою переважної більшості закладів профтехосвіти поділилася Оксана Яценко. «Наш навчальний заклад для навчання та практичних занять використовує застаріле обладнання. У результаті не кожне сучасне підприємство готове взяти на роботу фахівця, який не має практичних навичок роботи в умовах сучасного виробництва. Або ж перенавчають їх під своє підприємство, втрачаючи на це час», – коментуючи стан матеріально-технічного забезпечення, повідомила директорка.

Учасники були одностайні з О. Яценко щодо низького рівня забезпечення навчальних закладів сучасним обладнанням, адже це перешкоджає якісній підготовці фахівців, яких потребують сьогодні підприємства, що активно запроваджують новітні технології та сучасне обладнання для підвищення темпів виробництва.

Жваво обговорили експерти фокус-групи й професії, які користуються на сьогодні найбільшим попитом на підприємствах сільськогосподарського машинобудування, які вже втрачають свою актуальність та які є дефіцитними.

На завершення зустрічі присутні погодилися, що для формування якісного регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів необхідно дійсно проводити експертні дослідження стану справ пріоритетних видів економічної діяльності, налагоджувати ефективні комунікації із зацікавленими сторонами для вироблення узгодженої позиції, що максимально буде наближено до потреб ринку праці.

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості