13.05.2022 | 10:04

Аби наблизити послуги служби зайнятості до громадян, у т.ч. й внутрішньо переміщених осіб,  які проживають у віддалених населених пунктах Кіровоградщини, фахівці служби зайнятості продовжують проводити  профінформаційні  заходи, зокрема й виїзні.

Так, днями працівники Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості провели такі заходи у Братолюбівському та Боківському старостинських округах.

Про послуги, котрі служба зайнятості надає безробітним громадянам, порядок реєстрації у службі зайнятості, а також права та обов’язки осіб, які звертаються по допомогу в працевлаштуванні, електронні можливості служби, пошук вакансій за допомогою чат-боту розповіла фахівець із працевлаштування Світлана Щербіна.

Йшла мова і про можливості професійного навчання, у т.ч. за допомогою отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності, започаткування власної справи.

Присутніх поінформували про вакансії у Долинській громаді та загалом по області за умови переїзду. Фахівці відповіли на всі запитання, що цікавили учасників семінару. Крім того, надали поради для успішного працевлаштування. Водночас провідним фахівцем сектору взаємодії з роботодавцями відділу надання соціальних послуг Ольгою Зінов’євою зі старостами округів Ольгою Ільченко та Іриною Соколенко були обговорені нагальні питання щодо працевлаштування як переселенців, так і безробітних, які проживають на території підвідомчих округів.

Порушувалися питання щодо організації за участі безробітних громадян громадських та інших робіт тимчасового характеру, які є одним із вагомих чинників, що пом’якшує соціальну напругу на ринку праці та сприяє збереженню у незайнятих трудовою діяльністю громадян мотивації до праці загалом.

Також у рамках обговорення питань зайнятості сільських мешканців учасники мали можливість окреслити план дій для подальшого втілення нових механізмів, орієнтованих на соціально-економічний розвиток регіонів та на поліпшення життя мешканців старостатів.

 

О. Зінов’єва, провідний фахівець сектору взаємодії з роботодавцями відділу надання соціальних послуг Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості