13.05.2022 | 13:53

«Фермерство – школа успішного аграрія» – напрямок, за яким за сприяння служби зайнятості розпочалося професійне навчання безробітних мешканців Голованівської та Маловисківської громад. 

Курси цільового призначення проводяться в онлайн-форматі викладачами Полтавського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Основними темами, що входять до курсу лекцій, є «Плодівництво як галузь рослинництва», «Ягідні рослини» та «Виноградарство», під час яких слухачі дізнаються про особливостi вирощування садових та ягiдних культур, інтегрований захист плодових, ягiдних культyр i винограду, загальнi вiдомостi щодо шкiдникiв i хвороб та нові методи боротьби з ними. Крім того, безробітні ознайомляться з основними аспектами, що регулюють питання охорони праці у сільському господарстві. Курс включає питання як теоретичного характеру, так і практичного спрямування.

Слід відмітити співпрацю Голованівської районної філії обласного центру зайнятості та Селянського фермерського господарства «Славутич», яке займається вирощуванням зернових та технічних культур (пшениці, ячменю, ріпаку, кукурудзи, соняшнику), а також садівництвом та виноградарством. Підприємство дбає про виробництво і кваліфікації найманої робочої сили. На  замовлення роботодавця на ці курси залучено десять осіб, які після опанування знань та навичок будуть працевлаштовані на підприємство.  

Довідково. Центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розроблено 26 освітніх програм для курсів цільового призначення сільськогосподарського напряму у форматі «Школа Фермерства 2.0». До професійного навчання можуть бути залучені зареєстровані безробітні та всі бажаючі особи, які мають намір пов’язати своє професійне життя зі сферою сільського господарства.

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості