29.03.2024 | 08:08

Чи можна знайти професію мрії? Завдання не з легких, але реальне. Дослухатися до власних інтересів, віднайти свої сильні сторони – це те, з чого варто почати, щоб знайти не лише роботу, але й покликання. Якщо необхідна допомога, Державна служба зайнятості завжди готова і проводить різнопланові профорієнтаційні заходи для тих, хто стоїть на порозі вибору.

Днями у Світловодському управлінні Олександрійської філії обласного центру зайнятості  відбулась зустріч з учнями 9-го класу Комунального закладу "Світловодська санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 2".

Насамперед учням була проведена екскурсія просторовими зонами управління, де майбутні випускники оглянули інформаційний сектор, у якому розміщені різноманітні профінформаційні матеріали, сектор розвитку кар’єри, сектор посередництва та ін.

Жвавий інтерес у візитерів викликали інтерактивні заходи, що пройшли у  залі для проведення семінарів.  Вони допомогли ознайомити старшокласників з тонкощами правильного професійного вибору, навчити їх поєднувати свої вподобання та професійні наміри з вимогами ринку праці, допомогти школярам виважено підійти до вибору професії, врахувавши при цьому її актуальність на ринку праці, а також особистий тип професійної спрямованості – саме таку мету ставили перед собою організатори заходу.

Тож учні виконали вправу «Рука долі», пройшли тестування «Пізнай себе» за методикою Клімова, а також обговорили «Формулу вибору професії» та на напрацювали кроки у професійному визначенні. Крім того, були презентовані платформи ДСЗ з профорієнтації та розвитку кар’єри: http://profi.dcz.gov.ua.

Школярів ознайомили з актуальними вакансіями і станом ринку праці в м. Світловодську. На інтерактивній дошці було продемонстровано слайди «Професія майбутнього».

«Однак у недалекому майбутньому будуть потрібні спеціальності, яких не зможуть витіснити програми і роботи. А це: медики; вчителі; фахівці з гостинності; персональні послуги;творчі спеціалізації, креативні професії», - наголошували фахівці управління.

Головна державна інспекторка відділу з питань праці, зайнятості та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Кіровоградській області Інна Кривенко, яка доєдналася до інформаційного заходу, розкрила питанні застосування праці неповнолітніх, особливості трудових відносин,  основні види дитячої праці та акцентувала увагу присутніх на найгірших формах дитячої праці. Цікавою була й презентація про обмеження в праці молоді.

Сподіваємось, що запропонований на заході матеріал допоможе розширити знання про професії, які будуть потрібні в майбутньому кожного, хто потребує вибору.

Є питання щодо вибору професії  та необхідна допомога фахівців? Звертайтеся до найближчої філії обласного центру зайнятості чи структурного підрозділу філій за місцем перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw

Є бажання пройти профорієнтаційне тестування? Перейди за посиланням https://myprofession.com.ua/